DAJ CYNK

Reverb G2 Omnicept Edition - zestaw VR dla deweloperów i przedsiębiorstw

Dodane przez: HTur

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2162

 
Firma HP zaprezentowała najbardziej inteligentny zestaw VR na rynku. Jego system czujników wychwytuje reakcje fizjologiczne, zaś deweloperzy mogą  projektować aplikacje, które dostosowują się do każdego użytkownika.

HP Omnicept Solution to rozwiązanie łączące w ramach jednej platformy najbardziej inteligentne na świecie gogle VR i zestaw SDK dla deweloperów. Ma ono na celu dostarczyć kompletny ekosystem, umożliwiający tworzenie spersonalizowanych i adaptacyjnych doświadczeń VR. Gogle HP Reverb G2 Omnicept Edition VR umożliwiają uzyskanie w czasie rzeczywistym informacji na temat ludzi - dzięki czemu można poprawiać wyniki szkoleń i współpracy. Nowe rozwiązanie opisuje Jim Nottingham, dyrektor naczelny i kierownik ds. globalnych działu Advanced Compute and Solutions w HP:

Zaprojektowaliśmy potężne, adaptacyjne rozwiązanie VR, aby radykalnie zwiększyć liczbę przypadków użycia wirtualnej rzeczywistości, jej potencjał do transformacji społeczeństwa oraz sposoby interakcji z technologią Rozwiązanie HP Omnicept otworzy nowe możliwości rozwoju VR i jego wpływu na: szkolenia dla przedsiębiorstw, edukację zdalną, współpracę, badania i rozwój oraz specjalistyczne dobra. Tego typu podejście - oparte na danych, będzie miało fundamentalne znaczenie dla tworzenia doświadczeń zorientowanych na użytkownika w celu zapewnienia lepszego VR w przyszłości.

Zobacz: Założyłam gogle VR, by przez nie porozmawiać z dyrektorem generalnym HTC. Z nowych telefonów HTC będziecie chcieli korzystać!

Firmware tego zestawu VR zabezpiecza dane z czujników w każdym momencie rejestrowania - żadne informacje nie są przechowywane w goglach. Dlatego aplikacje HP Omnicept pomagają w przechwytywaniu i przesyłaniu danych zgodnie z ogólnymi wymogami przepisów o ich ochronie (RODO), co zapewnia poufność użytkownikom. HP stworzyło Omnicept Solution, aby zmienić sposób, w jaki programiści wprowadzają zmiany i zwiększają wydajność w przedsiębiorstwach poprzez dodawanie danych dla bardziej wnikliwej analizy. Czujniki w goglach VR  śledzą wzrok, mierzą tętno, dokonują pomiaru wielkości źrenicy oraz badają mimikę. Omnicept SDK, oparty na zaawansowanych algorytmach uczenia maszynowego, interpretuje dane i umożliwia programistom tworzenie zorientowanych na użytkownika środowiska VR, które zapewniają praktyczny wgląd w to, jak użytkownicy angażują się i reagują podczas doświadczenia.

Dokładnie wygląda to następująco:

  • badanie ruchu oka i spojrzenia pomaga w zrozumieniu, jak użytkownik reaguje na treści w oparciu o swój obszar koncentracji i zrozumienie poziomów zaangażowania oraz o to, gdzie instynktownie patrzy;
  • mimika twarzy umożliwia tworzenie naturalnie ekspresyjnych awatarów podczas współpracy przy projektach 3D w celu uzyskania bardziej naturalnych i angażujących rozmów;
  • pomiar tętna pozwala na zrozumienie, jak użytkownik reaguje na doświadczenie lub trening. Po co? Specjaliści mogą np. dostosować zabiegi typu wellness w VR na podstawie konkretnych reakcji klienta;
  • Wyrafinowane Renderowanie:  Dzięki zintegrowanemu śledzeniu wzroku, gogle są w stanie rozpoznać kierunek wzroku użytkownika, co pozwala na zmniejszenie obciążenia procesora graficznego i poprawę jakości obrazu w polu widzenia użytkownika, zwiększając realizm VR.

Gogle HP Reverb G2 Omnicept Edition oraz HP Omnicept SDK mają być dostępne wiosną 2021 roku. Ceny urządzenia zostaną ujawnionej bliżej daty premiery. W przypadku SDK będzie dostępny elastyczny model biznesowy. Dostępne opcje można sprawdzić na tej stronie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu