DAJ CYNK

Następca Nintendo Switch ma być dużo mocniejszą konsolą

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Sprzęt

Następca Nintendo Switch ma być dużo mocniejszą konsolą

To niemal pewne, że Nintendo od jakiegoś czasu pracuje nad następcą Switcha. Na temat konsoli pojawiają się pierwsze plotki. Sugerują one, że będzie to sprzęt dużo mocniejszy.

Chociaż Nintendo Switch jest z nami już ponad 5 lat (konsola zadebiutowała w marcu 2017 roku) i urządzenie doczekało się kilku wersji, w tym Lite i OLED, to wciąż nie zmieniła się specyfikacja. Konsola cały czas korzysta z przestarzałego już układu NVIDIA Tegra X1, który ma po cztery rdzenie A57 i A53 oraz grafikę z zaledwie 256 jednostkami CUDA.

W międzyczasie krążyły plotki na temat Nintendo Switch Pro, ale na razie nie znalazły one potwierdzenia w rzeczywistości. Tymczasem pojawiają się informacje na temat kolejnej konsoli, która może być następcą Switcha. Wiadomo, że Nintendo lubi zmieniać nazwy, więc niekoniecznie musi to być Nintendo Switch 2. Natomiast jest duża szansa, że nadal będzie to konsola przenośna, przynajmniej częściowo.

Nintendo Switch 2?

Następca Nintendo Switcha, o ile najnowsze plotki są prawdziwe, będzie ponownie bazować na układzie mobilnym produkcji NVDII. Jednak w porównaniu z modelem Tegra X1 mówimy o jednostce zdecydowanie wydajniejszej. Tegra T239, bo tak powinien się nazywać SoC, ma oferować wydajne rdzenie Cortex-A78AE. Jednak największa różnica dotyczy GPU, który ma mieć aż 2048 jednostek CUDA. W sumie ma się to przełożyć na wydajność 4 TFLOPS, czyli 10 razy wyższą niż 0,4 TFLOPS, które oferuje Tegra X1.

Kwestią otwartą pozostaje ewentualna data premiery nowej konsoli Nintendo. Na pewno nie nastąpi to w ciągu najbliższych miesięcy. Szef japońskiej firmy niedawno przyznał, że do końca roku fiskalnego, który kończy się w marcu 2023 roku, nie pojawi się żaden nowych Switch.

Zobacz: Nintendo ma poważne obawy. Nie wiadomo, co z następcą Switcha
Zobacz: Nintendo Switch Pokemon Scarlet and Violet Edition

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Vantage_DS / Shutterstock.com

Źródło tekstu: NotebookCheck

Przewiń w dół do następnego wpisu