DAJ CYNK

AOC ma hiciora. Pora na przystępne cenowo monitory MiniLED

Przemysław Banasiak

Sprzęt

AOC ma hiciora. Pora na przystępne cenowo monitory MiniLED

Technologia MiniLED wkracza wreszcie pod domowe strzechy. AOC chwali się swoim nowym, przystępnym cenowo i rozbudowanym monitorem.

 

Osoby śledzące rynek nowych technologii świetnie zdają sobie sprawę, że przyszłością monitorów jest OLED oraz MiniLED. W porównaniu do popularnych teraz rozwiązań technologie te oferują znacznie lepsze kolory, łącznie z głęboką czernią. Oznacza to więc wyjątkowe dobre wsparcie dla materiałów HDR.

Nowy monitor AOC ma aż 336 stref podświetlenia

Niestety wszystkie dostępne do tej pory monitory mają jeden wspólny problem - wysoką cenę. To ma się jednak zmienić. Gamingowa marka AGON, należąca do znanego producenta AOC, pochwaliła się swoim nowym, atrakcyjnie wycenionym modelem z podświetleniem typu MiniLED.

AOC GAMING Q27G3XMN/BK to 27-calowy monitor z 8-biową (+FRC) matrycą typu Fast VA i podświetleniem oferującym 336 stref wygaszania. Mamy tutaj do czynienia z rozdzielczością 2560 x 1440 pikseli i częstotliwością odświeżania do 180 Hz. Kontrast wynosi 4000:1, zaś typowa jasność to 700 cd/m2.

AOC ma hiciora. Pora na przystępne cenowo monitory MiniLED

Producent twierdzi, że to świetny monitor dla każdego. Gracze skorzystają z technologii synchronizacji obrazu Adaptive Sync, zaś zwykli konsumenci będą cieszyli się materiałami HDR co potwierdza certyfikat VESA DisplayHDR 1000. Wisienką na torcie jest bardzo dobre odzwierciedlenie kolorów (norma CIE 1931) - do 137,5% dla palety sRGB, do 101,3% dla DCI-P, do 101,9% dla Adobe RGB oraz do 97,4% dla NTSC.

AOC ma hiciora. Pora na przystępne cenowo monitory MiniLED

Opisywany monitor wyposażono w regulowaną podstawę, a położenie ekranu można regulować w pionie oraz go odchylać i obracać. Panel I/O oferuje po jednym złączu HDMI 2.0, DisplayPort 1.4 oraz mini-jack 3,5 mm.

AOC GAMING Q27G3XMN/BK trafi do sklepów jeszcze w tym miesiącu. Sugerowana cena w Polsce to 1780 złotych, a więc faktycznie tanio jak na monitor MiniLED. Producent udziela 3-lata gwarancji.

Zobacz: Intel Core i3-14100 trafił już do sprzedaży. Cena jest świetna
Zobacz: ASUS ProArt z nową kartą graficzną dla twórców treści

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: AOC

Źródło tekstu: oprac. własne