DAJ CYNK

Wyciekły informacje AMD. Tak wygląda wydajność nowych kart

Przemysław Banasiak

Sprzęt

Wyciekły wewnętrzne informacje AMD. Tak wygląda wydajność nowych kart

Na dzień przed premierą kart Radeon RX 7700 XT i RX 7800 XT do sieci wyciekły wewnętrzne testy AMD. Zdradzają one dokładną wydajność w grach i programach.

 

Pod koniec sierpnia AMD zapowiedziało swoje nowe karty graficzne z średnio-niskiego segmentu, czyli modele Radeon RX 7700 XT i RX 7800 XT. Trafiły one już dawno w ręce wybranych recenzentów. Oficjalna premiera ma nastąpić jutro, ale jeszcze dzisiaj należy spodziewać się zejścia embargo na niezależne testy.

Karty AMD nadal nie radzą sobie z ray tracingiem

Jednak dla osób niecierpliwych oraz planujących zakup nowej karty graficznej jak najszybciej mamy dobre wieści. W sieci pojawiły się wewnętrzne testy AMD, które porównują Radeona RX 7700 XT i RX 7800 XT do ich odpowiedników u NVIDII, czyli modeli GeForce RTX 4060 Ti i RTX 4070.

Zdjęcia opublikowała redakcja HDTecnologia. Obejmują one testy porównawcze w szeregu nowszych i starszych gier. Sprawdzono zarówno wydajność z, jak i bez technologii śledzenia promieni (ray tracing).

Wyciekły wewnętrzne informacje AMD. Tak wygląda wydajność nowych kart

W skrócie AMD Radeon RX 7800 XT jest średnio o 6,9% wydajniejszy od NVIDIA GeForce RTX 4070. Gorzej sprawa ma się z ray tracingiem - tutaj Czerwoni tradycyjnie przegrywają, średnio aż o 11,6%. W przypadku Radeona RX 7700 XT mowa o średnio 15,9% większej wydajności w zestawieniu z GeForce RTX 4060 Ti. Jednak w ray tracingu znowu jest o 5,4% gorzej niż u Zielonych.

Wyciekły wewnętrzne informacje AMD. Tak wygląda wydajność nowych kart

Wyniki w grach idą w parze z testami syntetycznymi. W większości scenariuszy programu 3DMark nowe karty AMD są wydajniejsze od rozwiązań NVIDII. Sytuacja jednak ponownie się zmienia w wariancie Port Royal, gdzie sprawdzane są możliwości śledzenia promieni.

Wyciekły wewnętrzne informacje AMD. Tak wygląda wydajność nowych kart

Oczywiście jak to bywa w przypadku wewnętrznych testów (niezależnie czy mowa o AMD, NVIDII czy Intelu) każdy producent chce się przedstawić w jak najlepszym świetle. Z ostatecznymi wnioskami warto poczekać na niezależne recenzje. Nowe karty AMD mają kosztować 489 i 549 euro, czyli około 2189 i 2459 złotych.

Zobacz: USA chce zagłodzić Chiny. Chodzi o najnowsze technologie
Zobacz: SSD nie muszą być drogie. Do sklepów trafia seria Dahua C800A

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock, HDTecnologia, VideoCardz

Źródło tekstu: VideoCardz, oprac. własne