DAJ CYNK

Tej karty graficznej nie kupisz. NVIDIA ją porzuciła

Przemysław Banasiak

Sprzęt

Tej karty graficznej nie kupisz. NVIDIA ją porzuciła

Chociaż AMD i NVIDIA pracują nad różnymi kartami graficznymi, to nie wszystkie z nich trafiają do sprzedaży. Tym razem przyjrzymy się takiemu modelowi od Zielonych.

 

Najnowsza generacja kart graficznych od Zielonych to NVIDIA GeForce RTX 4000. Zastąpiła ona serię GeForce RTX 3000 na bazie architektury Ampere, która towarzyszyła nam od 2020 roku. W jej ramach wydano aż dziesięć różnych modeli do komputerów stacjonarnych, część z nich nawet w kilku wariantach.

GeForce RTX 3090 Super to pierwotna wersja RTX 3090 Ti

Wygląda jednak na to, że NVIDIA miała więcej niż kilka projektów, które schowano do szuflady. A tak się składa, że jeden z nich ujrzał właśnie światło dzienne. A mowa o bardzo ciekawym układzie.

Na chińskiej platformie sprzedażowej Xian Yu, która jest odpowiednikiem naszego Allegro, opublikowano zdjęcia karty graficznej NVIDIA GeForce RTX 3090 Super. Mowa o modelu, który pojawiał się w plotkach i przeciekach, ale nigdy nie trafił do sprzedaży. Wyróżnia go całkowicie czarna kolorystyka.

Tej karty graficznej nie kupisz. NVIDIA ją porzuciła

Sprzedawca potwierdził, że specyfikacja karty graficznej jest identyczna do GeForce RTX 3090 Ti, który debiutował w marcu 2022. Mowa więc o 10 752 rdzeniach CUDA, 336 jednostkach Tensor, 84 rdzeniach RT i 24 GB pamięci VRAM typu GDDR6X na 384-bitowej szynie danych. Całość przy TDP 450 W.

Tej karty graficznej nie kupisz. NVIDIA ją porzuciła

Co prawda na Xian Yu widnieje cena 9999 renminbi (około 5919 złotych), ale karta nie jest na sprzedaż. Użytkownik "tbNick_dn86z" jest kolekcjonerem, który chwali się tylko swoją kolekcją. Ma on również inne próbki inżynieryjne jak GeForce RTX 3080 20 GB czy RTX 3060 16 GB w wersjach Founders Edition.

Zobacz: Najlepsze płyty główne znikają ze sklepów. Wiemy czemu
Zobacz: Valve z nową premierą sprzętową. Czy to będzie Steam Deck 2?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: KittyYYuko@Twitter, TechPowerUP

Źródło tekstu: oprac. własne