DAJ CYNK

Znamy datę premiery nowej, taniej karty graficznej AMD

Przemysław Banasiak

Sprzęt

Znamy datę premiery nowej, taniej karty graficznej AMD

Nową kartę graficzną AMD z serii Radeon RX 7000 dostaniemy już w styczniu. Będzie to przedstawiciel nisko-średniego segmentu cenowo-wydajnościowego.

 

Początek roku będzie jak zwykle obfitował w nowości ze świata nowych technologii. Wszystko za sprawą targów CES 2024 odbywających się w styczniu w amerykańskim Las Vegas. To właśnie tam zapowiedziane zostaną nowe procesory, karty graficzne, laptopy i wiele innych sprzętów.

AMD Radeon RX 7600 XT zadebiutuje 24 stycznia 2024

Wczoraj informowaliśmy Was, że AMD szykuje się do premiery nowych kart graficznych. Mowa o słabszych, ale i tańszych modelach. Chińskie źródła potwierdziły dokładną datę premiery jednego z nich.

Redakcja BenchLife twierdzi, że AMD Radeon RX 7600 XT zadebiutuje 24 stycznia 2024. Tym razem premiera ograniczy się tylko do modeli autorskich od firm takich jak Sapphire, XFX, PowerColor i inni. Czerwoni nie planują wydawać modeli referencyjnych (tzw. MBA), z czego zadowoleni są producenci.

Dokładna specyfikacja opisywanej karty graficznej pozostaje nieznana. We wcześniejszych plotkach pojawiały się wersje zarówno z 10, jak i 12 GB VRAM. Jeśli chodzi o GPU to AMD zdecyduje się zapewne na mocno przycięty rdzeń Navi 32. Powód? Radeon RX 7600 bez dopisku XT oferuje już pełnie możliwości Navi 33.

BenchLife twierdzi też, że na razie partnerzy AMD nic nie wiedzą o kartach graficznych Radeon RX 7700 i RX 7800. Nie przekreśla to jednak możliwości ich premiery w późniejszym terminie lub debiutu na rynku OEM.

Zobacz: SilverStone prezentuje bardzo małe, ale bardzo mocarne zasilacze
Zobacz: Tak wygląda AMD Aerith z bliska. Wiemy jak jest zbudowany

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Telepolis / Damian Jaroszewski

Źródło tekstu: Benchlife, VideoCardz, oprac. własne