DAJ CYNK

NVIDIA nie zostawia suchej nitki na AMD. Czerwoni mają problem

Przemysław Banasiak

Sprzęt

NVIDIA nie zostawia suchej nitki na AMD. Czerwoni mają problem

Znamy wyniki wydajności nowych kart graficznych AMD i NVIDII. Nie wygląda to dobrze dla Czerwonych. Zapowiada się, że to kolejna generacja, gdzie gracze będą sięgać chętnie po GeForce'y, a Radeony będą tą tańszą, ale gorszą opcją.

 

W tym tygodniu będą debiutować nowe karty graficzne AMD i NVIDII. Jest to o tyle ciekawe, że mowa wreszcie o tańszych układach skierowanych do zwykłych śmiertelników. Czerwoni szykują Radeona RX 7600, zaś Zieloni wypuszczą GeForce RTX 4060 Ti. Obie propozycje zaprojektowano z myślą o graniu w rozdzielczości Full HD.

NVIDIA kolejny raz będzie wydajniejsza w grach

Nie jest żadną tajemnicą, że obie karty trafiły już w ręce pierwszych recenzentów. Testy zobaczycie również na łamach Telepolis. Jednak część osób nie potrafi utrzymać języka za zębami. Tym samym w sieci pojawiły się już pierwsze wyniki wydajności obu układów. Kolejny raz NVIDIA dominuje AMD.

Serwis VideoCardz opublikował wyniki wydajności kart AMD Radeon RX 7600 i NVIDIA GeForce RTX 4060 Ti w popularnym programie testowym 3DMark. Są to średnie wyciągnięte na podstawie różnych testów od kilku osób. Pomiary przeprowadzano w trzech scenariuszach - Time Spy (DirectX 12; 1440p), Time Spy Extreme (DirectX 12; 4K), Speed Way (DirectX 12; 1440p + Ray Tracing) oraz Fire Strike (DirectX; 1080p, 1440p i 4K)

NVIDIA nie zostawia suchej nitki na AMD. Czerwoni mają problem

GeForce RTX 4060 Ti wydaje się być od 24% do 25% wydajniejszy niż Radeon RX 7600 w teście 3DMark TimeSpy i nawet do 63% mocniejszy, gdy w grę wchodzi technologia śledzenia promieni. Różnica zmniejsza się w przypadku starszych technologii - 3DMark FireStrike to już tylko od 3% do 8% więcej na rzecz Zielonych.

NVIDIA nie zostawia suchej nitki na AMD. Czerwoni mają problem

Porównując do poprzednich generacji GeForce RTX 4060 Ti zdaje się być średnio o 10% wydajniejszy od GeForce RTX 3060 Ti. Pokrywałoby się to z wcześniejszymi przeciekami. Większy skok wydajności zanotowało AMD. Radeon RX 7600 jest o około 34% wydajniejszy od Radeona RX 6600.

Nowa karta Zielonych ma zadebiutować już 24 maja. Na odpowiedź Czerwonych poczekamy dzień dłużej, do 25 maja. NVIDIA GeForce RTX 4060 Ti 8 GB ma kosztować w Polsce oficjalnie 2039 złotych.

Zobacz: Tak będzie wyglądać najtańsza karta graficzna AMD
Zobacz: Tania karta graficzna Radeon RX 7900 XT? Tak, dzięki firmie Sapphire

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Telepolis / Damian Jaroszewski

Źródło tekstu: VideoCardz, oprac. własne