DAJ CYNK

Tak będzie wyglądać najtańsza karta graficzna AMD

Przemysław Banasiak

Sprzęt

Tak będzie wyglądać najtańsza karta graficzna AMD

Tak ma wyglądać najtańszy dotychczas przedstawiciel generacji AMD Radeon RX 7000. Mowa o karcie graficznej z kompaktowym układem chłodzenia i bez RGB LED.

 

Premiera nowych kart graficznych AMD i NVIDII zbliża się wielkimi krokami. Już w tym tygodniu do sprzedaży trafią przedstawiciele nisko-średniego segmentu cenowo-wydajnościowego. Mowa oczywiście o modelach Radeon RX 7600 oraz GeForce RTX 4060 Ti. Karty są już w rękach pierwszych recenzentów i youtuberów.

AMD Radeon RX 7600 ma zadebiutować 25 maja 2023

To oczywiście oznacza sporo plotek i przecieków. Tym razem pochylimy się nad propozycją Czerwonych, bowiem serwis VideoCardz opublikował dokładne zdjęcia modelu referencyjnego oraz jego specyfikację.

AMD Radeon RX 7600 to karta graficzna o długości 21 centymetrów. Zastosowano tutaj 2-slotowy układ chłodzenia z dwoma wentylatorami i metalowym backplate. Mowa o pojedynczym złączu zasilającym typu 8-pin. Tym samym układ zmieści się nawet w niewielkich zestawach komputerowych typu SFF.

Tak będzie wyglądać najtańsza karta graficzna AMD

Podobnie jak w NVIDIA GeForce RTX 4060 Ti zdecydowano się tutaj na interfejs PCI Express 4.0 x8. Panel I/O jest standardowy i gości trzy złącza DisplayPort 2.1 oraz jedno HDMI 2.1.

Tak będzie wyglądać najtańsza karta graficzna AMD

AMD Radeon RX 7600 korzysta z rdzenia Navi 33 Xl, który oferuje 2048 procesorów strumieniujących sparowanych z 8 GB pamięci VRAM typu GDDR6 na 128-bitowej szynie danych. Taktowania bazowe to 1720 MHz, 2250 MHz w trybie Game i do 2655 MHz w trybie Boost. Jest to karta do rozielczości Full HD.

Nowy, tani układ AMD ma zadebiutować na rynku 25 maja. A więc dzień później niż konkurencyjny GeForce RTX 4060 Ti. Sugerowana cena pozostaje tajemnicą, ale zakłada się okolice 1700 złotych.

Zobacz: Tania karta graficzna Radeon RX 7900 XT? Tak, dzięki firmie Sapphire
Zobacz: Tania płyta główna z DDR5 dla Intel Core 12. i 13. generacji

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: VideoCardz, Shutterstock

Źródło tekstu: VideoCardz, oprac. własne