DAJ CYNK

To grafika Intela, którą chciałbyś mieć. Jest zbudowana z LEGO

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Sprzęt

To grafika Intela, którą chciałbyś mieć. Jest zbudowana z LEGO

Jeden z marketingowców Intela tworzy kartę graficzną Arc A750, którą duża część graczy prawdopodobnie chciałaby mieć. To dlatego, że jest zbudowana z LEGO.

Karty graficzne Intel Arc Alchemist zadebiutowały w sklepach i nie są wielkim sukcesem. Może i wydajnościowo jeszcze nie jest najgorzej, ale sterowniki są na tyle niedopracowane, że powodują mnóstwo problemów, a część gier nie działa poprawnie. Dlatego niska popularność nie powinna nikogo dziwić. Jednak powstaje model, który prawdopodobnie chciałbyś mieć.

Intel Arc A750 z LEGO

Z projekt wziął się Zach Hill, który w Intelu pełni funkcję kierownika ds. marketingu technologicznego, a przy okazji jest też wielkim fanem LEGO. Jego najnowszy projekt polega na zbudowaniu karty graficznej Intel Arc A750 właśnie z kultowych klocków. Wykorzystuje do tego dostępne elementy, chociaż na razie tylko w dedykowanym do tego oprogramowaniu o nazwie BrickLink Studio.

Intel Arc A750 z klocków LEGO

Prace nad projektem trwają już od mniej więcej 6 miesięcy. Zach Hill twierdzi, że na ten moment karta jest mniej więcej w 80 procentach gotowa. Co ważne, ma ona mieć taki sam rozmiar, jak prawdziwe GPU. Możliwe byłoby też dodanie podświetlenia LED, bo są odpowiednie elementy LEGO, ale zabrakło na to miejsca. Poza tym model Arc A750 nie ma LED-ów, a projekt ma być możliwie wierny.

Jeśli interesuje Was, jak wygląda budowanie tego typu karty z klocków LEGO, to możecie obejrzeć zapis z jednego ze streamów Zacha na Twitchu. Mężczyzna szacuje, że zbudowanie fizycznego modelu kosztowałoby około 120 dolarów.

Zobacz: GeForce RTX 4090 Ti (RTX Titan) na zdjęciach. Jest potężny
Zobacz: Premiera GeForce RTX 4060 i RTX 4050 coraz bliżej

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Intel

Źródło tekstu: Tom's Hardware

Przewiń w dół do następnego wpisu