DAJ CYNK

Intel zmienia ważny element w swoich procesorach

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Sprzęt

Intel zmienia ważny element w swoich procesorach

Intel planuje zmienić ważny element swoich procesorów. Mowa o chłodzeniu, które będzie dołączane do słabszych układów z serii Alder Lake.

Intel do tej pory zaprezentował tylko sześć procesorów z serii Alder Lake: Core i9-12900K, Core i7-12700K, Core i5-12600K oraz ich warianty KF. Wszystkie one mają TDP na poziomie 125 W. Z tego powodu producent nie oferuje w zestawie chłodzenia, bowiem to stockowe po prostu nie radziłoby sobie z okiełznaniem temperatur układów. 

Intel Alder Lake-S z nowym chłodzeniem

Jednocześnie wiemy, że w niedalekiej przyszłości Intel zaprezentuje kolejne procesory Alder Lake, których TDP będzie na niższym poziomie 65 oraz 35 W. W takim przypadku w zestawie powinno znaleźć się chłodzenie. Właśnie wyciekło jego zdjęcie, bowiem Intel szykuje tutaj pewną zmianę.

Intel Laminar RM1 - chłodzenie do procesorów Alder Lake

Intel Laminar RM1, bo tak właśnie nazywa się nowy cooler, ma być oferowany w zestawie z procesorami Intel Alder Lake-S o TDP na poziomie 65 oraz 35 W. Co ciekawe, widać na nim pasek LED, ale nie wiadomo, czy możliwe będzie ustawienie koloru. Nowe układy, razem z odświeżonym chłodzeniem, powinny zadebiutować 4 stycznia, w trakcie konferencji Intela na targach CES 2022.

Zobacz: Producenci monitorów mogą nas okłamywać i nikt z tym nic nie robi
Zobacz: Sony idzie na całość. To może być PlayStation 5 Pro

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Tester128 / Shutterstock.com, VideoCardz

Źródło tekstu: VideoCardz

Przewiń w dół do następnego wpisu