DAJ CYNK

Kupujesz RTX 4090? Ten gadżet jest niemal obowiązkowy

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Sprzęt

Kupujesz RTX 4090? Ten gadżet jest niemal obowiązkowy

Karty GeForce RTX 4090 są potężne i to nie tylko pod względem wydajności, ale także pod kątem gabarytów. Dlatego tak przydatny może okazać się prosty i niewielki gadżet marki Cablemod.

Karty graficzne GeForce RTX 4090 są bardzo duże. W większości zajmują po 3,5 lub nawet 4 sloty. Są nie tylko grube i długie, ale też wysokie, przez co czasami ciężko je zmieścić w obudowie. A jeśli już się to uda, to jak jeszcze znaleźć miejsce dla przewodów zasilających, skoro wtyczka 12VHPWR umieszczona jest właśnie od góry (w stronę bocznego panelu obudowy)? Z pomocą przychodzi prosty gadżet marki Cablemod.

Kupujesz RTX 4090? Ten gadżet jest niemal obowiązkowy

Adapter kątowy 12VHPWR

Firma Cablemod przygotowała adapter kątowy do złącza zasilania 12VHPWR. Ma on zaledwie 23,2 mm wysokości, dzięki czemu pozwala zaoszczędzić dużo miejsca w obudowie. Kable zasilające są też skierowane w dół obudowy, dzięki czemu łatwiej nad nimi zapanować i tym samym zachować porządek. Zatem jest to gadżet nie tylko przydatny, ale też poprawiający estetykę komputera. Adapter dostępny będzie w dwóch wersjach.

Kupujesz RTX 4090? Ten gadżet jest niemal obowiązkowy

Zła informacja jest taka, że adapter na razie nie jest dostępny w sprzedaży. Nie znamy też dokładnej ceny, ale ta nie powinna być szczególnie wygórowana, a przynajmniej nie dla kogoś, kto kupuje kartę pokroju RTX 4090. Przedsprzedaż rusza 31 października na stronie producenta, ale nie wiemy, kiedy do klientów trafią pierwsze paczki.

Zobacz: NVIDIA będzie zwracać kasę. Narobiła bałaganu
 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Cablemod

Źródło tekstu: OC3D