DAJ CYNK

FRITZ!Box 4060 rozpędzi się do 6 Gbps. To nowy router Wi-Fi 6 z DECT VoIP

Mieszko Zagańczyk

Sprzęt

FRITZ!Box 4060

Niemiecka firma AVM wprowadza na polski rynek urządzenie trójpasmowy router bezprzewodowy z obsługą Wi-Fi 6 – model FRITZ!Box 4060. Dzięki obsłudze Wi-Fi 6, trzem modułom radiowym i 12 antenom można uzyskać sumaryczną przepływność danych Wi-Fi rzędu 6 Gbps. 

FRITZ!Box 4060 przystosowany jest do działania z sieciami światłowodowymi, kablowymi lub DSL. Wyposażony jest łączenie w 12, a także w trzy moduły radiowe, które dzięki obsłudze standardu Wi-Fi 6 pozwalają na osiągnięcie prędkości 2400 Mbps + 2400 Mbps w paśmie 5 GHz i do 1200 Mbps w zakresie 2,4 GHz. Sumarycznie możliwe jest osiągnięcie prędkości 6 Gbps.

Router FRITZ!Box 4060 jest wyposażony w port sieci WAN o przepustowości 2,5 Gbps oraz trzy dodatkowe, gigabitowe porty LAN, które można wykorzystać do integracji z siecią domową wielu różnych urządzeń, takich jak dyski sieciowe, drukarki, telewizory smart TV lub konsole do gier. 

FRITZ!Box 4060

Do dyspozycji są także inne funkcje znane z routerów FRITZ!Box, takie jak: rozbudowana kontrola rodzicielska, serwer multimediów do współdzielenia zdjęć, muzyki i filmów, a także wydzielony dostęp Wi-Fi dla gości i zdalny dostęp za pośrednictwem serwisu MyFRITZ!.

Router FRITZ!Box 4060 obsługuje również standard DECT, dzięki czemu pełni funkcję stacji bazowej telefonii VoIP. Użytkownicy mogą połączyć do niej swoje urządzenia marki FRITZ! lub innych producentów za pośrednictwem standardu DECT ULE.

FRITZ!Box 4060

FRITZ!Box 4060 wspiera sieć Wi-Fi 6 o topologii mesh, dzięki czemu znacznie więcej urządzeń Wi-Fi może szybko uzyskać stabilne połączenie z siecią domową. W przypadku większych mieszkań czy domów FRITZ!Box 4060 i nowy wzmacniacz sygnału FRITZ!Repeater 6000, który miał swoją premierę w Polsce kilka tygodni temu, mogą stworzyć trójpasmowy duet zapewniający realizację sieci Wi-Fi pokrywającej zasięgiem dużą powierzchnię i to za naciśnięciem jednego przycisku.

Dzięki tak stworzonej sieci urządzenia mobilne będą zawsze łączyły się z tym urządzeniem FRITZ!, które zapewni najlepsze połączenie, bez konieczności ingerencji w konfigurację ze strony użytkownika.

Zobacz: Wzmacniacz sygnału FRITZ!Repeater 6000 łączy trójzakresowe Wi-Fi 6 z Mesh

FRITZ!Box 4060 sprzedawany jest z pięcioletnią gwarancją producenta, a jego cena wynosi 1329 zł. Urządzenie można kupić w sklepie AVM na Allegro. 

FRITZ!Box 4060 – najważniejsze funkcje:

    • bezprzewodowy router z trzema interfejsami radiowymi, obsługujący topologię mesh, ze wsparciem standardu Wi-Fi 6,
    • można do niego podłączyć modemy światłowodowe, kablowe lub DSL,
    • trzy moduły radiowe, 4 x 4 Wi-Fi 6 z maks. 2400 Mbps + 2400 Mbit/s w paśmie 5 GHz i maks. 1200 Mbps w zakresie 2,4 GHz,
    • baza DECT dla nawet 6 telefonów bezprzewodowych i urządzeń inteligentnego domu Smart Home,
    • Smart Home oparty na technologii DECT ULE/HAN,
    • 1 x 2,5 Gbps WAN, 3 x gigabit LAN dla komputerów PC i urządzeń sieciowych
    • 1 port USB 3.0 dla drukarek i dysków sieciowych (NAS)
    • FRITZ!OS: kontrola rodzicielska, serwer multimedialny, dysk sieciowy FRITZ!NAS, dostęp do sieci bezprzewodowej dla gości, usługa MyFRITZ! i więcej.

Zobacz: Mercusys MR80X to dobry i tani router z Wi-Fi 6
Zobacz: TP-Link Archer AX53 – nowy router Wi-Fi 6 AX3000 z OneMesh

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: AVM

Przewiń w dół do następnego wpisu