Asus ROG Phone 7: tak wygląda nowa bestia. Premiera za tydzień
Zbliża się premiera nowej serii gamingowych smartfonów ROG Phone 7. Już wiemy, jak będzie wyglądała kolejna generacja. Producent kontynuuje stylistykę z zeszłorocznych modeli.

Smartfony Asus ROG Phone 7 będą miały swoja premierę już za tydzień, 13 kwietnia 2023 r. Wszystko wskazuje na to, że zadebiutują wtedy dwa modele: Asus ROG Phone 7 i Asus ROG Phone 7 Ultimate. Przed tym wydarzeniem wypłynęły już nie tylko ich częściowe dane techniczne, ale teraz także wygląd tego pierwszego. Evan Blass (@evleaks) zamieścił na Twitterze rendery przedstawiające telefon. Model Ultimate może wyglądać podobnie, a różnice dotyczyć będą pamięci.



Ujawnione grafiki ukazują telefon z nałożonymi akcesoriami – wentylatorem Aero Active Cooler, etui i osłoną na ekran, jednak odkrywają też kluczowe elementy obudowy. Asus ROG Phone 7 przypomina stylistyką poprzednika – z tyłu ponownie znalazła się sześciokątna wyspa aparatów z trzema obiektywami, ale tym razem została trochę zmniejszona i lekko ścięta z prawej strony, co nadaje jej pewnej dynamiki. Napis pod obiektywami podkreśla możliwość nagrywania wideo 8K Ultra HD.
Z tyłu obudowy, pośrodku ale bliżej jednego z boków ponownie znalazł się mini ekran, na którym mogą być wyświetlane powiadomienia i dodatkowe informacje podczas grania. Rendery sugerują też, że telefon dostępny będzie w wersji białej.
Z dotychczasowych informacji wynika, że moc do pracy smartfonów z linii Asus ROG Phone 7 dostarczy układ Snapdragon 8 Gen 2. Użytkownicy modelu Ultimate otrzymają nawet 16 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci wewnętrznej. Smartfony wyposażone będą w ekran OLED o przekątnej 6,78 cala z odświeżaniem 165 Hz .
Tylną sekcję foto reprezentować ma główny aparat 50 Mpix (Sony IMX766), wspierany przez jednostkę szerokokątną 13 Mpix oraz aparat 5 Mpix do zdjęć makro. Zdjęcia selfie zrobimy aparatem o rozdzielczości 32 Mpix.
Energię dostarczy akumulator 6000 mAh z ładowaniem 65 W, a wszystkim ma zarządzać Android 13.