DAJ CYNK

Wróci darmowy multiplayer - zniknie Xbox Live Gold

Dodane przez: Isand

Kategoria: Rozrywka

Interakcje: 42416

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich tych, którzy w gry najchętniej grają na konsoli Microsoftu. Zniknie bowiem Xbox Live Gold i znowu będzie można grać z innymi za darmo.

Gracze wybierający konsole ponad komputery mają generalnie nieco trudniejsze życie. Mają zwyczajnie mniej gier do wyboru, grafika ma gorszą jakość a przede wszystkim muszą... płacić za grę w sieci. Darmowy multiplayer jest domeną gier komputerowych oraz mobilnych. Japończycy z Sony wymagają do gry sieciowej na swojej konsoli wykupienia PlayStation Plus, natomiast Amerykanie z Microsoftu - Xbox Live Gold. Wiele wskazuje jednak na to, że już niedługo nastąpi duża zmiana na lepsze.

Zniknąć ma bowiem abonament Xbox Live Gold, a jego funkcjonalność nie zostanie wchłonięta przez Xbox Game Pass Ultimate. Po prostu sieciowa gra multiplayer znowu będzie darmowa. Najpierw zniknęła możliwość wykupienia rocznego abonamentu, co okazało się nie być przypadkiem. Potwierdził to sam Microsoft. Teraz Jeff Grubb z portalu Venture Beat donosi, że to tylko początek i już niedługo wycofany zostanie cały Xbox Live Gold. Dziennikarz ma podobną reputację jak Evan Blass w branży mobilnej, możemy mu zatem zaufać.

Zobacz Xbox Series X zadebiutuje z największą liczbą gier w historii konsol
Zobacz Demon Slayer najpopularniejszą mangą 2020, już niedługo gra mobilna, na PlayStation i film

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: venturebeat

Przewiń w dół do następnego wpisu