DAJ CYNK

Wpadka Morawieckiego. Wykopał zmarłego prezesa

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Prawo, finanse, statystyki

Wpadka Morawieckiego. Wykopał zmarłego prezesa

Na oficjalnym koncie Mateusza Morawieckiego opublikowany został mem, który jest częścią kampanii wyborczej. Rzecz w tym, że wykorzystuje chroniony prawem znak Apple.

W najbliższą niedzielę odbędą się wybory do sejmu i senatu. W związku z tym trwa kampania wyborcza, która — czy nam się to podoba, czy nie — w dużej mierze skupia się na oczernianiu oponentów, zamiast na prezentowaniu własnego programu. Najnowszy tego przykład dał aktualny premier Mateusz Morawiecki, który na swoim koncie na X (dawny Twitter) opublikował mema, który wykorzystuje chroniony znak Apple.

Apple w kampanii wyborczej PiS

Mateusz Morawiecki opublikował na X mema, na którym możemy zobaczyć Steve'a Jobsa. Obok niego widnieje wizerunek Donalda Tuska z podpisem "No Jobs", który nawiązuje do nazwiska jednego z założycieli firmy z Cupertino.

Dodajmy, sam Steve Jobs zmarł w 2011 roku po długiej walce z chorobą nowotworową i wielu internautów za niesmaczne uznało użycie jego fotografii w szyderczym kontekście.

O ile jednak w normalnych warunkach można to uznać za zwyczajnego mema, mimo iż niezbyt udanego, tak tutaj materiał wykorzystywany jest w kampanii wyborczej, która powinna cechować się poszanowaniem dla przepisów prawa. Wykorzystanie chronionego znaku przedsiębiorstwa bez zgody Apple może przysporzyć rządzącej partii problemów.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie zarówno z Apple, jak i biurem Prawa i Sprawiedliwości. Zaktualizujemy tekst, gdy tylko otrzymamy od nich komentarz w tej sprawie.

Zobacz: Rząd obnaża finanse Polaków. Komornik będzie mógł dużo więcej
Zobacz: Polacy dostają dziwne SMS-y. Chodzi o wybory

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: hanohiki, Gints Ivuskans / Shutterstock.com

Źródło tekstu: X (dawny Twitter)