DAJ CYNK

Canon EOR R6 Mark II - marzenie każdego fotografa w nowej odsłonie

Arkadiusz Bała (ArecaS)

Foto

Canon EOR R6 Mark II - marzenie każdego fotografa w nowej odsłonie

Canon EOS R66 Mark II to nowa wersja popularnego bezlusterkowca. Aparat wyposażono m.in. w nową matrycę i ulepszony autofokus.

Canon EOS R6 nie był pierwszym bezlusterkowcem w ofercie japońskiego producenta, ale bez dwóch zdań otworzył oczy niedowiarkom, którzy do tej pory głosili, że tego typu konstrukcje nigdy nie zastąpią lustrzanek w profesjonalnych zastosowaniach. Od tamtej pory EOS R6 stał się swego rodzaju bestsellerem. Dziś zaprezentowano jego następcę: model Canon EOS R6 Mark II.

Canon EOS R6 Mark II - nowa matryca i lepszy autofokus

Canon EOS R6 Mark II to naturalna ewolucja poprzedniego modelu. Choć na pierwszy rzut oka obydwa modele są do siebie bardzo podobne, w środku znajdziemy kilka istotnych usprawnień, które docenić powinni zarówno entuzjaści fotografii, jak i użytkownicy profesjonalni. Przede na pokładzie znajdziemy nową pełnoklatkową matrycę o rozdzielczości 24,1 Mpix. Poza wyższą jakością obrazu umożliwia ona skorzystanie z ulepszonego systemu autofokus Dual Pixel.

Canon EOR R6 Mark II - marzenie każdego fotografa w nowej odsłonie

Canon EOS R6 Mark II potrafi automatycznie rozpoznać pojazdy, zwierzęta i ludzi. Potrafi przy tym rozróżnić w obrębie poszczególnych kategorii m.in. pociągi, samoloty, psy, koty, i konie.

Usprawniono także tryb zdjęć seryjnych. Nowy model pozwala na fotografowanie z szybkością nawet 40 kl./s. w trybie migawki elektronicznej oraz 12 kl./s. z migawką mechaniczną. Do tego do dyspozycji mamy zaawansowaną stabilizację obrazu w korpusie, pozwalającą redukować drgania o sile nawet 8 eV.

Canon EOR R6 Mark II - marzenie każdego fotografa w nowej odsłonie

Canon EOS R6 Mark II pozwala na nagrywanie wideo w rozdzielczości 4K przy 60 kl./s. z całej szerokości matrycy. Co istotne, jednorazowo można zarejestrować nawet 40 minut takiego materiału bez ryzyka przegrzania. W trybie 4K i 30 kl./s. limit ten jest jeszcze wyższy i sięga nawet 6 godzin.

Canon EOS R6 Mark II - cena i dostępność

Nowy korpus zapowiada się bardzo obiecująco. Niestety jego cena również robi wrażenie. Za samo body zapłacimy 14 229,99 zł. W zestawach z obiektywami Canon RF 24-105 mm f/4.0 L IS USM i Canon RF 24-105 mm f/4.0-7.1 IS STM kwota ta rośnie do odpowiednio 20 619,99 zł i 15 999,99 zł.

Zobacz: Mały może więcej! Sprawdziłem aparat Canon EOS R7
Zobacz: Filmowcy dostali aparat idealny. Debiutuje Panasonic Lumix GH6

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Canon

Źródło tekstu: Canon

Przewiń w dół do następnego wpisu