DAJ CYNK

Netflix chce, abyś płacił więcej. Załatwi to siłą

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Telewizja i VoD

Netflix chce, abyś płacił więcej. Załatwi to siłą

Netflix ogranicza dostępność filmów i serialów dla użytkowników z najtańszym abonamentem z reklamami. 

Netflix już 2 lata temu wprowadził najtańszy pakiet z reklamami. Teraz okazuje się, że materiały promocyjne przed filmami i serialami to tylko jedno z nieudogodnień. Platforma zaczęła ograniczać dostęp do części materiałów użytkownikom z najtańszym abonamentem.

Netflix ogranicza dostęp do filmów i seriali

Coraz więcej użytkowników Netflixa donosi, że nie mogą oglądać wszystkich filmów i seriali, które są dostępne na platformie. Przy wielu z nich pojawia się informacja, że do ich obejrzenia konieczne jest wykupienie droższego pakietu. Sytuacja dotyczy osób, które mają najtańszy abonament, w którym wyświetlane są reklamy.

Nietrudno się domyślić, że takie postępowanie nie spodobało się wielu użytkownikom. Najtańszy pakiet miał być najtańszy właśnie z powodu wyświetlania reklam przed filmami i serialami. Co prawda Netflix zapowiadał, że zamierza ograniczyć dostępność niektórych materiałów, ale — jak widać — użytkowników platformy to nie uspokaja. Z ostatnich danych wynika, że coraz więcej osób korzysta z pakietu z reklamami, ale po tych doniesieniach trend może się odwrócić.

Na szczęście w Polsce pakiet z reklamami wciąż nie obowiązuje. Prawdopodobnie z czasem i u nas pojawi się taka opcja, ale nie wiadomo, kiedy się to stanie.

Zobacz: Netflix dołoży reklam. Tym razem nie w filmach
Zobacz: Netflix znowu podnosi ceny i to grubo. To już przesądzone

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Anna Quelhas / Shutterstock

Źródło tekstu: MauroNL