DAJ CYNK

"Będę grał w grę", czyli o planach na święta

Patryk Łobaza (BlackPrism)

Prawo, finanse, statystyki

Badanie przeprowadzone na zlecenie Microsoftu wskazuje, że podczas nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, wiele osób spędzi wolny czas grając samotnie lub z rodziną.

Firma YouGov przeprowadziła badanie na zlecenie Microsoftu, które pokazuje, że  rodziny coraz chętniej sięgają po gry wideo – zwłaszcza w okresie zbliżającego się okresu świątecznego. Tendencja ta ma charakter globalny i międzypokoleniowy. 38% respondentów wskazało, iż będą grali w produkcje wideo w trakcie świąt, jednocześnie przyznając, że gaming należy do najpopularniejszych rodzinnych rozrywek w tym czasie.

Badanie pokazało, że respondenci spędzą czas świąteczny na spotkaniach z rodziną i przyjaciółmi, obdarowywaniu się prezentami, dekoracji domu i odpoczynku. Okazało się, że wiele osób poświęci również czas na rodzinny gaming, który zyskuje na popularności. Według odpowiedzi ankietowanych sięgających po gry wideo, 40% z nich planuje zabawę wraz ze swoimi dziećmi, 21% będzie przechodziło ulubione tytuły z rodzicami, zaś 5% zaprosi do tego swoich dziadków. Z kolei 1 na 10 respondentów będzie grał ze swoimi teściami.

Respondenci uważają, że granie w produkcje wideo pomaga zrelaksować się po przygotowaniach do świąt. Aż 54% ankietowanych, którzy grają w gry, sięgają po nie dla odstresowania. Wiele osób uważa, że gaming jest doskonałą tradycją do międzypokoleniowej pielęgnacji. 56% respondentów przyznaje, że przekazywanie frajdy z grania młodszym pokoleniom stanowi element tradycji. Z kolei 71% z nich uważa, że mnogość gatunków gier wideo pozwala spróbować ich każdemu.

Badanie na zlecenie Microsoftu zostało przeprowadzone na sześciu rynkach: Stany Zjednoczone, Zjednoczone Królestwo, Australia, Brazylia, Niemcy i Meksyk. Ankietowane zostały osoby powyżej 13 roku życia.

Zobacz: Blik spowiada się za ostatni kwartał. Liczby robią wrażenie
Zobacz: Comperia ze świetnymi wynikami

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock

Źródło tekstu: Microsoft oprac. własne

Przewiń w dół do następnego wpisu