DAJ CYNK

Oferty pracy ujawniają szczegóły na temat Wiedźmina (Project Sirius)

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Gry

Oferty pracy ujawniają szczegóły na temat Wiedźmina (Project Sirius)

CD Projekt RED ma w planach kilka gier. Jedną z nich jest Project Sirius, który ma być nowy, a zarazem nieco innym podejściem do Wiedźmina. Oferty pracy zdradzają kilka szczegółów na temat produkcji.

W zeszłym roku studio CD Projekt RED ogłosiło, że w planach ma kilka gier. Wśród wymienionych projektów pojawiła się między innymi całkowicie nowa trylogia w uniwersum Wiedźmina, druga odsłona Cyberpunka, ale też inne gry w świecie stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego. Jedną z nich jest Project Sirius, za który ma odpowiadać studio The Molasses Flood (ze wsparciem CDPR).

Zarówno CD Projekt RED, jak i The Molasses Flood szukają w tym momencie pracowników, a opublikowane przez nich oferty pracy zdradzają co nieco na temat nadchodzącej produkcji.

Project Sirius, czyli Wiedźmin od The Molasses Flood

Od początku wiedzieliśmy, że Project Sirius to kolejna gra w uniwersum Wiedźmina. Chociaż gra została zapowiedziana przez CD Projekt RED, to główne prace leżą po stronie studia The Molasses Flood. Wiadomo, że będzie to produkcja kampanią fabularną, zadaniami oraz ciekawą historią, ale też elementami multiplayer. Kolejnych informacji możemy się dowiedzieć ze wspomnianych ofert pracy.

W tym momencie The Molasses Flood szuka kilku pracowników. Wśród nich znajdują się między innym: starszy projektant świata, starszy projektant walki, reżyser fabularny, projektanta technicznego oraz starszego projektanta multiplayera. To wszystko sugeruje, że będziemy mieli do czynienia z klasycznymi elementami RPG, jak klasy i rozwój postaci oraz nielinearną fabułą. Z kolei projektant techniczny prawdopodobnie będzie odpowiadał za proceduralnie generowane elementy, o których plotki pojawiły się wcześniej.

Gra na razie jest w bardzo wczesnej fazie rozwoju, więc na premierę jeszcze przyjdzie nam poczekać. CD Projekt RED chce docelowo wprowadzić ją do sprzedaży w przeciągu najbliższych 6 lat. W tym samym czasie mają zadebiutować remake Wiedźmina 1 oraz nowa odsłona Wiedźmina, która potocznie określana jest jako Wiedźmin 4 (chociaż to nowa trylogia). Zatem plany są bardzo ambitne.

Zobacz: E3 2023 bez największych w branży. Impreza staje się marginalna
Zobacz: Kod źródłowy League of Legends trafił do sieci. Riot Games ma problem

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: CD Projekt RED

Źródło tekstu: wccftech