DAJ CYNK

Risen powraca. Klasyk Piranha Bytes trafi na konsole

Patryk Łobaza (BlackPrism)

Gry

Gracze ponownie dostaną możliwość wcielenia się w bezimiennego bohatera i uratowania świata przed potężnymi tytanami. Teraz znana produkcja trafi na konsole.

Studio Piranha Bytes kojarzy się z pewnością głównie z serią Gothic, która w Polsce doczekała się własnego kultu. Warto jednak pamiętać, że Myrtana to nie jest jedyny kontynent z bezimiennym bohaterem ratującym świat. Herosa potrzebuje również Faranga, której zagrażają przebudzeni niedawno potężni tytani. Teraz gracze dostaną ponowną okazję, by się z nimi zmierzyć.

Risen trafi na konsole

THQ Nordic oficjalnie ogłosił, że Risen trafi na konsole PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Podano też dokładną datę premiery, więc wiadomo, że nie trzeba będzie długo czekać. Risen pojawi się na konsolach już 24 stycznia 2023 roku. Kultowa gra RPG od twórców Gothica w końcu będzie działać płynnie i w pełnej jakości na współczesnych konsolach, podczas gdy dotychczasowa wersja pecetowa otrzyma obsługę pada.

Risen jest grą, która czerpie garściami z kultowych części Gothica. W grze pojawiają się standardowo trzy frakcje, a wybór jednej z nich określi ścieżkę, jaką podąży fabuła. W produkcji można znaleźć sporych rozmiarów otwarty świat, ciekawe podejście do magii, potwory, które będą utrudniać eksplorację i uwielbiany przez graczy, toporny system walki.

Zobacz: "Będę grał w grę", czyli o planach na święta
Zobacz: Premiera Dead Island 2 opóźniona. Gra zadebiutuje później

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: THQ Nordic

Źródło tekstu: Materiały prasowe oprac. własne

Przewiń w dół do następnego wpisu