DAJ CYNK

Na to czekali fani Nintendo Switch! Nadchodzą kultowe gry

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Gry

Na to czekali fani Nintendo Switch! Nadchodzą kultowe gry

Użytkownicy konsoli Nintendo Switch być może już wkrótce będą mogli pograć w kultowe gry retro w portfolio japońskiej firmy. 

Użytkownicy Nintendo Switch mogą na ten moment grać w gry retro z NES-a, SNES-a, Sega Mega Drive oraz Nintendo 64. Jest to możliwe po wykupieniu abonamentu Switch Online z Expansion Pack. Wkrótce do tego grona mogą dołączyć kolejne, kultowe produkcje z innej konsoli retro.

Emulator Game Boy Advanced na Nintendo Switch

Do sieci wyciekły zrzuty ekranu, na których widać emulatory do Game Boya i Game Boya Advanced, które zostały uruchomione na konsoli Nintendo Switch. Nad oprogramowaniem ma pracować zespół NERD, czyli Nintendo European Research & Development. To ludzie odpowiedzialni między innymi za Classic Mini oraz Super Mario 3D All-Stars.

Na zrzutach ekranu widać emulator GBA o nazwie kodowej Sloop oraz emulator zwykłego Game Boya o nazwie Hiyoko. Oba są już funkcjonalne, chociaż nadal wadliwe. Pomimo tego, według plotek, zespół NERD jest bliski ich ukończenia. Na grafikach możemy zobaczyć uruchomione takie gry, jak: Pokemon Pinball Ruby & Sapphire, Mario Kart, Mario Bros, Tactics Ogre oraz Golden Sun.

Poza tym użytkownik Twittera o pseudonimie @Mondo_Mega opublikował listę gier, które rzekomo zostały przetestowane na emulatorach. Na liście znajdują się między innymi Castlevania: Circle of the Moon, Kingdom Hearts: Chain of Memories, Mega Man Zero 3 oraz Mario & Luigi: Superstar Saga. Lista zawiera w sumie kilkadziesiąt pozycji.

Nintendo na razie milczy w sprawie przecieków. Na 99% emulator Game Boya i Game Boya Advanced zostanie dodany do usługi Nintendo Switch Online. Nie wiemy jednak, czy staną się one częścią podstawowej wersji, Expansion Pack, czy może powstanie kolejny, jeszcze wyższy i droższy abonament.

Zobacz: Nintendo Switch dostaje długo wyczekiwaną funkcję. Tego brakowało
Zobacz: Idą zmiany w PlayStation i Nintendo. Wymusili je urzędnicy

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Natalia Lobon / Shutterstock.com

Źródło tekstu: wccftech