DAJ CYNK

Wyczekiwana gra od Sqaure Enix kolejny raz opóźniona

Przemysław Banasiak

Gry

Wyczekiwana gra od Sqaure Enix kolejny raz opóźniona

Jesteś fanem twórczości Square Enix lub Luminous Productions? Czekałeś na Forspoken? Niestety nie mamy dobrych wieści. Twórcy gry poinformowali o kolejnym, znaczącym opóźnieniu premiery.

 

Square Enix to firma założona w 1975 roku w Japonii. Jest to świetnie znany fanom cyfrowej rozrywki twórca i wydawca gier, który ma na swoim koncie między innymi takie hity jak serie Final Fantasy, Tomb Raider, Dragon Quest, Hitman i wiele, wiele innych produkcji, niekoniecznie znanych na zachodzie.

Premiera Forspoken przesunięta została na przyszły rok

Oczywiście Japończycy nie odcinają tylko kuponów od znanych i lubianych już gier, ale również pracują nad nowymi. Jedną z nich jest Forspoken, czyli akcyjny RPG w alternatywnym świecie. Tutaj pierwsze skrzypce ma grać magia oraz wyjątkowy sposób poruszania się głównej postaci.

Niestety jak możemy przeczytać w oficjalnym, wspólnym oświadczeniu Square Enix i Luminous Productions premiera Forspoken została kolejny raz opóźniona. Gra, która miała się ukazać w 11 październiku tego roku zadebiutuje jednak 23 stycznia 2023 roku.

Wyczekiwana gra od Sqaure Enix kolejny raz opóźniona

Oficjalny powód to "decyzja strategiczna" podjęta "po rozmowach z partnerami". Japończycy utrzymują, że gra już jest w pełni skończona, a aktualnie wprowadzane są tylko drobne poprawki. Forspoken ma trafić zarówno na komputery stacjonarne, jak i konsole Sony PlayStation 5.

Akcja opisywanego tytułu osadzona jest w krainie Athia, miejscu nawiedzanym przez tajemniczą plagę, która zmienia zwierzęta i ludzi w agresywne wynaturzenia. Główna bohaterka to Frey Holland mieszkająca w Nowym Jorku, USA w czasach współczesnych i w tajemniczy sposób przeniesiona do innego świata. Pierwotnie chce wrócić tylko "do siebie", z czasem jednak postanawiając rozprawić się z zarazą.

Zobacz: Sony zdradziło datę premiery gry God of War Ragnarök
Zobacz: Chcesz kartę graficzną Intela? To jeszcze sobie poczekasz

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Square Enix

Źródło tekstu: oprac. własne