DAJ CYNK

Druga część Cyberpunk 2077 za wiele lat. Znamy datę rozpoczęcia prac

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Gry

Druga część Cyberpunk 2077 za wiele lat. Znamy datę rozpoczęcia prac

CD Projekt RED ma w planach kontynuację Cyberpunk 2077, określaną na ten moment jako Projekt Orion. Dowiedzieliśmy się, kiedy ruszą pracę nad grą i musimy uzbroić się w cierpliwość.

CD Projekt RED kilka tygodni temu ujawnił swoje bardzo ambitne plany. Polskie studio nie tylko pracuje nad dodatkiem do Cyberpunk 2077, nową trylogią Wiedźmina, remakiem pierwszego Wiedźmina i zupełnie nowym IP, ale też kontynuacją Cybperunk 2077. Jednak zanim zostanie wydana, przyjdzie nam poczekać przynajmniej kilka lat.

Kiedy kontynuacja Cyberpunk 2077?

Chociaż CD Projekt RED ujawnił wiele projektów jednocześnie, to nie znaczy, że od razu ruszyły prace nad wszystkimi. Wiemy na przykład, że remake pierwszego Wiedźmina zostanie wydany dopiero po pierwszej części nowej trylogii. Jeśli chodzi o kontynuację Cyberpunk 2077, to prace nawet jeszcze nie ruszyły. Te najwcześniej zaczną się dopiero w 2024 roku i mówimy tutaj o fazie preprodukcji.

Po wydaniu Phantom Liberty rozpoczniemy prace nad kolejną grą Cyberpunk. Oczywiście będzie to początkowo obejmowało prace koncepcyjne, które z formalnego punktu widzenia nie liczą się jako faza preprodukcyjna [...] Tak więc, formalnie rzecz biorąc, przedprodukcja prawdopodobnie nie rozpocznie się w przyszłym roku, ponieważ jest to pierwsza faza rozwoju. Mimo to prace koncepcyjne nad grą rozpoczniemy w nadchodzącym roku — oczywiście z mniejszym zespołem niż ten, który obecnie pracuje nad Phantom Liberty — ponieważ niektórzy z tych deweloperów dołączą do Polaris i pomogą w rozwoju tego projektu.

- powiedział Adam Kiciński z CD Projekt RED.

Nic dziwnego, że na temat kontynuacji Cyberpunk 2077 (Projekt Orion) nie znamy aktualnie żadnych szczegółów. Sami twórcy jeszcze niewiele wiedzą, bo nawet nie rozpoczęły się prace koncepcyjne. Dwie rzeczy są pewne — gra powstanie na Unreal Engine 5 i poczekamy na nią jeszcze wiele lat.

Zobacz: Metal Gear Solid. Powstaje remake pierwszej części legendarnej gry
Zobacz: Diablo IV. To prawdopodobna data prezentacji i premiery gry

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: CD Projekt RED

Źródło tekstu: TweakTown