DAJ CYNK

Xiaomi buduje wielką fabrykę smartfonów 5G. Co minutę z taśmy zjedzie ich 60

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3505

Xiaomi buduje wielką fabrykę smartfonów 5G

Xiaomi ma poważne plany wejścia na rynek smartfonów 5G. Producent ujawnił, że trwa budowa ogromnej, zautomatyzowanej fabryki 5G, która pozwoli dostarczyć rocznie do odbiorców dziesiątki milionów smartfonów, wykorzystujących tę technologię.

Przewidywania na przyszły rok, dotyczące smartfonów 5G, zakładają, że producenci wprowadzą na rynek nawet 200 milionów urządzeń. Takie szacunki przedstawił ostatnio Qualcomm, który na kolejny rok - 2021 - przewiduje wzrost podaży do 450 mln sztuk i ocenia, że w 2022 roku powstanie aż 750 mln smartfonów 5G. Podobne dane prezentował niedawno inny producent układów SoC - MediaTek.

Zobacz: Xiaomi goni Huaweia na polskim rynku smartfonów
Zobacz: Raport: wdrożenia 5G – reszta świata goni Amerykę

Te prognozy idą w parze z działaniami producentów smartfonów. Na konferencji 2019 World 5G w Pekinie dyrektor generalny Xiaomi, Lei Jun, ujawnił, że firma buduje wielką fabrykę smartfonów 5G. Obiekt o powierzchni 187 tys. metrów kwadratowych wznoszony jest w specjalnej strefie rozwoju gospodarczego i technicznego w stolicy Chin. Mają tam powstawać wyłącznie flagowe modele wyposażone w 5G. Produkcja będzie zautomatyzowana i zoptymalizowana dzięki Big Data, co sprawi, że co sekundę z taśmy produkcyjnej zjedzie jeden egzemplarz smartfonu z 5G. Co minutę będzie ich 60, a w teorii, docelowo rocznie fabryka pozwoli na produkcję nawet 30 milionów urządzeń. Na razie plany Xiaomi nie są jednak tak rozległe - we wstępnej fazie działania fabryki producent zapowiada produkcję jednego miliona urządzeń rocznie. Zapewne z czasem, wraz ze wzrostem rynku, produkcja się zwiększy. Zakończenie budowy fabryki Xiaomi planowane jest na grudzień 2019 r. 

Xiaomi nie po raz pierwszy przyznaje się do wielkich planów rynku smartfonów. Kilka dni temu Lei Jun zapowiedział, że w 2020 roku każdy smartfon marki kosztujący więcej niż 2000 juanów (około 1100 zł) zapewni działanie w sieci 5G. Wtedy też CEO Xiaomi prognozował, że w przyszłym roku firma sprzeda 70 milionów smartfonów z 5G.

Zobacz: Każdy smartfon Xiaomi za minimum 250 euro będzie działać w 5G
Zobacz: Chiny mają już 5G, wiec czas na 6G

Źródło tekstu: GizmoChina, GSM Arena

Przewiń w dół do następnego wpisu