DAJ CYNK

W ciągu 6 miesięcy 2018 roku Facebook usunął półtora miliarda fałszywych kont i ponad 2 miliardy przypadków spamu

16.11.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3839

Ważne 2

0

W okresie od kwietnia do września bieżącego roku Facebook zrobił spore porządki u siebie. Usunięto około 1,5 mld fałszywych kont oraz 2,1 mld postów, które łamały zasady serwisu społecznościowego Marka Zuckerberga.

Facebook opublikował raport, w którym przedstawia, w jaki sposób dba o jakość serwisu społecznościowego. Chcąc utrzymać odpowiednie standardy, gigant pozbył się wielu treści, które prezentowały nagość, mowę nienawiści, propagandę terrorystyczną, przemoc i nieodpowiednie grafiki. Wielu, to znaczy 2,1 mld w ciągu pół roku. W tym samym okresie oczyszczono serwis z kont, które uznano za fałszywe, w liczbie 1,5 mld. Jak podaje raport Facebooka, wiele fałszywych kont było skutkiem cyberataków.

Sieć społecznościowa Marka Zuckerberga coraz lepiej radzi sobie z rozpoznawaniem treści naruszających zasady panujące na Facebooku oraz zapobieganiem ich publikacji, zanim ktokolwiek je zobaczy i zgłosi. Jak wynika z raportu, około 99,5% treści naruszających regulamin Facebooka zostało zidentyfikowanych i unieszkodliwionych przed ich zgłoszeniem.

Zobacz: 50 mln kont użytkowników Facebooka w rękach hakerów
Zobacz: Mark Zuckerber postanowił, że menedżerowie Facebooka mają używać smartfonów z Androidem
Zobacz: Facebook spróbuje się dowiedzieć z kim dokładnie mieszkasz

Źródło tekstu: Facebook

Komentarze
Zaloguj się