DAJ CYNK

Mark Zuckerber postanowił, że menedżerowie Facebooka mają używać smartfonów z Androidem

15.11.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3527

Ważne 1

0


(źródło: centpourcent-vosges.fr)

Jak podaje raport New York Times'a, decyzję o nakazie korzystania z telefonów z Androidem Zuckerberg podjął po tym, jak szef Apple'a Tim Cook skrytykował podejście Facebooka do prywatności użytkowników. 

Nieprzychylny Facebookowi komentarz Tima Cooka, który w wywiadzie dla MSNBC powiedział, że serwis społecznościowy handluje danymi o życiu prywatnym swoich użytkowników, nie spodobał się Zuckerbergowi. Według serwisu The Verge miało to doprowadzić szefa Facebooka do podjęcia decyzji o rozpoczęciu używania smartfonów z systemem Android (w miejsce iPhone'ów) przez menedżerów społecznościowego giganta. Być może jest też drugi ważny aspekt całej sprawy.

Android jest obecnie dominującym mobilnym systemem operacyjnym w wielu regionach poza USA, w tym Europie, Azji i Ameryce Południowej. Niestety mobilne aplikacje Facebook czy Messenger nie działają najlepiej na urządzeniach z systemem Google'a. Dzięki temu, że więcej ważnych osób będzie używało urządzeń z Androidem, być może poprawi się też jakość tych programów.

The Verge sprawdził aktywność kilku menedżerów Facebooka na Twitterze i wyszło, że nadal używają oni iPhone'ów. Może to świadczyć o tym, że polecenie Zuckerberga nie jest w wystarczającym stopniu respektowane lub że osoby te korzystają ze smartfonów Apple'a prywatnie.

Zobacz: Trzy amerykańskie stany chcą odwołania Marka Zuckerberga z szefostwa Facebooka
Zobacz: 50 mln kont użytkowników Facebooka w rękach hakerów
Zobacz: Facebook pozwalał Apple'owi, Samsungowi i Microsoftowi na dostęp do danych użytkowników

Źródło tekstu: The Verge, The New York Times

Komentarze
Zaloguj się