DAJ CYNK

Virgin Mobile zmienia właściciela - Dziewica przeszła do Play

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 29982

Virgin przechodzi do Play

P4 Sp. z o.o., operator sieci Play i spółka zależna Play Communications S.A., zawarł w dniu 22 kwietnia 2020 r. „Przedwstępną Umowę Sprzedaży i Nabycia Udziałów” dotyczącą nabycia 100% udziałów w Virgin Mobile Polska Sp. z o.o. od jej wspólników i głównych inwestorów, w tym Delta Partners Emerging Markets TMT Growth Fund II L.P. oraz Dirlango Trading & Investments Limited.

Dziewicę wyceniono na 60,7 mln zł

Cena nabycia 100% udziałów w Virgin Mobile Polska została ustalona na 13,4 mln EUR (60,7 mln PLN). Nabycie zostanie sfinansowane ze środków własnych oraz w oparciu o dostępne Play finansowanie zewnętrzne i przy zamykaniu transakcji będzie podlegało określonym korektom związanym z sytuacją finansową Virgin Mobile Polska.

Zobacz: Virgin Mobile Polska stał się pełnym MVNO. Z operatorem sieci Play łączą ich tylko nadajniki

Nabycie Virgin Mobile Polska wymaga zgody antymonopolowej Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Po spełnieniu wszystkich warunków zawieszających, Play poinformuje rynek o zawarciu „Przyrzeczonej Umowy Sprzedaży i Nabycia Udziałów”.

Jak przekonuje P4, nabycie Virgin Mobile Polska, po uwzględnieniu kosztów integracji oraz przewidywanej synergii, powinno mieć pozytywny wpływ na skorygowaną EBITDA oraz wolne przepływy pieniężne dla akcjonariuszy (FCFE) Grupy Play Communications S.A. w ciągu 24 miesięcy od daty nabycia.

Play miał opcję na przejęcie Virgin Mobile od 2018 roku

O przejęciu Virgin Mobile przez fioletowego operatora mówiło się już od dawna. Pierwszy raz takie zapowiedzi pojawiły się w styczniu 2018 roku, a datę przejęcia Virgin Mobile Polska przez P4 określano właśnie na 2020 rok. Później jednak o sprawie zrobiło się nieco ciszej, za to najgłośniejszym echem odbijały się wycieki danych Virgin Mobile, do których doszło w grudniu 2019. roku.

Zobacz: Virgin Mobile wyjaśnia okoliczności włamania, wątpliwości zostają

Virgin Mobile jest największym MVNO w Polsce, ale traci klientów

Virgin Mobile Polska, działający na infrastrukturze P4, jest największym polskim MVNO. Rok 2019 operator kończył z liczbą 396 tysięcy kart SIM. To nieco mniej niż chociażby cztery lata temu, gdy sieć miała 412 tys. klientów, ale to wciąż dobry wynik, jak na polski rynek MVNO.

Ankieta
18%
13%
49%
4%
16%

Wszystkich głosujących: 1743

Źródło ankiety: Virgin Mobile zmienia właściciela - Dziewica przeszła do Play

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: P4 Sp. z o.o

Przewiń w dół do następnego wpisu