DAJ CYNK

[Aktualizacja] Virgin Mobile Polska stał się pełnym MVNO. Z operatorem sieci Play łączą ich tylko nadajniki

26.09.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4008

Ważne 2

0

Zmiany w Virgin Mobile Polska. Wirtualny operator stał się jeszcze bardziej niezależny. Ma własną całą obsługę klienta i platformę IT, natomiast z P4, operatorem sieci Play, łączy go już tylko infrastruktura.

Pod koniec września Virgin Mobile zakończył proces przenoszenia swoich klientów na własną platformę IT. To ostatni etap dzięki któremu operator uzyskał status full MVNO. Osiągniecie tego statusu następuje w momencie, gdy posiada ona całą infrastrukturę telekomunikacyjną oprócz sieci radiowej. Proces podzielony był na kilka etapów prac technicznych, aby zminimalizować odczuwalność procesu dla klientów. Jednocześnie Virgin Mobile w dalszym ciągu będzie korzystać z infrastruktury radiowej sieci Play.

- W zeszłym tygodniu staliśmy się jednym z największych Full MVNO w tej części Europy. Jesteśmy wpięci do infrastruktury P4 i to jedyne z czego będziemy korzystać. Cała obsługa klienta i strona biznesowa jest na naszej platformie IT. Nikt tego w Polsce i Europie nie ma na taką skalę. To nam daje dużą elastyczność - powiedziała Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes Virgin Mobile Polska, na antenie telewizji rp.pl.

Szefowa wirtualnego operatora zauważyła, że rynek telekomunikacyjny w Polsce przeżywa stagnację. Klienci wydają coraz więcej pieniędzy na rzeczy, na których do tej pory oszczędzali, na przykład telefony. Teraz wolą je kupować na wolnym rynku, natomiast do telekomów idą po usługi. A tam oczekują coraz więcej za coraz niższą cenę. Tymczasem operatorzy muszą zdobyć pieniądze na rozwój nowych technologii.

- Na Zachodzie, jeśli chce się mieć niższe ceny, korzysta się z przestarzałych technologii, jak 3G. Jeżeli chce się mieć internet LTE, trzeba za to zapłacić dodatkowo.

Grażyna Piotrowska-Oliwa zwróciła także uwagę na to, że klienci są w stanie przejść z sieci do sieci nawet dla różnicy w cenie wynoszącej złotówkę lub podobną, niewielką kwotę. Najważniejsza dla nich jest cena, ale też coraz częściej zaczynają zauważać takie kwestie, jak prostota oferty lub jakość obsługi. Skoro ceny są podobne, trzeba szukać różnic gdzie indziej.

Szefowa Virgin Mobile Polska wyraziła też zdanie, że w Polsce powinna istnieć jedna infrastruktura telekomunikacyjna, z której korzystaliby wszyscy operatorzy, na jednakowych zasadach. Jeśli chodzi o plany na przyszłość kierowanej przez Piortrowską-Oliwę spółki, to będzie się ona skupiać na realizacji kolejnych kroków, które zostały zaplanowane. 

W dalszym ciągu będziemy upraszczać wszelkie procesy skupiając się na customer value. Jednocześnie chcemy wprowadzać kolejne nowości do naszej oferty. Nasz priorytet to dalsze usprawnianie procesów biznesowych, które mają nam pomóc osiągnąć przychód na poziomie 120 mln zł. Pierwsze efekty już widać i mam nadzieję, że najnowsza nowelizacja prawa telekomunikacyjnego i konieczność poniesienia kolejnych kosztów dostosowania się do ciągłych wymagań prawnych, nie zaburzy naszych planów.

Jak podaje serwis rpkom.pl, spółka P4 ma opcję zakupu udziałów w Virgin Mobile Polska.

Aktualizacja: uzupełniliśmy powyższy tekst o informacje uzyskane bezpośrednio od Virgin Mobile Polska.

Zobacz: Gwarancja najniższej ceny w Play przy zakupie urządzeń bez umowy oraz inne nowości
Zobacz: Play: 6 miesięcy gratis po przeniesieniu numeru do fioletowej sieci
Zobacz: Trzy miesiące za darmo w abonamencie Virgin Mobile

Źródło tekstu: Virgin Mobile, rpkom.pl

Komentarze
Zaloguj się
20. ~gość
0

2018-09-26 22:15:20 host: unn-185(...)ket.com

Połączenia na 0 800 w virgin nadal nie działają, a komunikaty dlaczego nie ma połączenia są sprzeczne. Raz info. że z przyczyn techn. a raz że cośtam cośtam. Taaak,to jest full MVNO !!!

Odpowiedz

19. ~gość
1

2018-09-26 22:01:42 host: user-5-(...)rnet.pl

Gdyby ktoś nie wiedział,co znaczy Full MVNO to odpowiadam:PEŁNE,TOTALNE,ABSOLUTNE,CAŁKOWITE DZIADOSTWO! Dlaczego? Między innymi dlatego,że kody *108# i *222# dzisiaj cały dzień nie działały.

Odpowiedz

18. ~gość
0

2018-09-26 21:38:38 host: user-5-(...)rnet.pl

Play to też w 50% MVNO, przecież korzysta z nadajników pozostałych 3-ech operatorów.

Odpowiedz

0

2018-09-26 13:56:40

Nie wiem po co im ta nowa platforma, skoro i tak Play ma ich kupić?

Odpowiedz

1. dagonPL
0

2018-09-26 14:59:14

Mówisz jakby to było w 100% pewne

2. kuujan
0

2018-09-26 15:41:01

No właśnie też sie zastanawiałem.. bo to jak dla mnie jest pewne.

3. dagonPL
0

2018-09-26 16:43:57

Pewne to bedzie jak kupią. Teraz możemy sie tylko domyślać. Chyba że macie dostęp do niejawnych informacji, w co wątpię.

0

2018-09-26 23:32:30

@dagonPL. Grażyna o tym od dawna trąbi w wywiadach. Remtowność im się nie spina i co roku ją przesuwają na następny rok. Miał być 1 milion sim, a jest poniżej 0,5 miliona Jakich dowodów jeszcze potrzebujesz? Jasne jak słońce, że Play ich łyknie w ciągu kilku lat.

16. ~gość
0

2018-09-26 13:18:40 host: 89-64-3(...)ello.pl

Chcecie zyskać kolejnych klientów to dajcie fajny pakiet za 10zł, np. 100min do wszystkich, 200 SMS'ów, 3GB plus nie wliczający się do tego transfer do FB, Messenger, wywalić ask.fm oraz Gadu-gadu, dodać WhatsApp i jakieś radio internetowe, bo jak wiemy flagowce typu iPhone, SAMSUNG radia FM nie posiadają. Dodatkowo dodać jakiś nocny pakiet danych od 23:00 do 7:00 typu 100-200GB oraz promocję typu: zapłać cały abonament z góry, a 6 miesięcy będzie miał gratis czyli: 25*18=450zł / 24 miesiące = 18,75zł. Czy naprawdę trzeba sztabu ludzi, żeby wymyślić takie rzeczy?;)

Odpowiedz

1. ~gość
0

2018-09-28 15:41:27 host: static-(...)turo.pl

potrzeba sztabu ludzi, którzy to kupią...

15. ~gość
0

2018-09-26 11:56:32 host: apn-31-(...)plus.pl

Pilnujcie sie zeby w VM nie wylaczyc sobie przypadkiem transmisji danych w menu telefonu. Usluzna siec VM przysle Wam za jakis czas smsy z autokonfiguracja. Zazwyczaj o 3 w nocy :D

Odpowiedz

0

2018-09-26 11:46:41

Te całe przenosiny to amatorszczyzna totalna... same problemy jak nie brak prawidłowego przełączania do roamingu krajowego i skutek telefon poza zasięgiem to źle naliczane pobieranie MB z pakietów do problemów z smsami i mmsami włącznie i na dodatek problem z doładowaniem numerów przez Payu bo "operator nie zna podanego numeru"... Aby dodzwonić się na infolinię trzeba mieć nerwy ze stali i mnóstwo czasu. Zamiast wziąć się za rozwiązanie tych podstawowych problemów lepiej pisać ochy i achy jacy to my teraz super jesteśmy... szkoda tylko, że klienci tego nie widzą (wystarczy poczytać posty na fejsie).

Odpowiedz

1. ~gość
0

2018-09-26 20:59:41 host: unn-185(...)ket.com

Zgadzam się w 100%. Dzisiaj np.na numerach(w taryfie freemium) nie działały kody ekspresowe *222# i *108#,a bardzo często informacje o stanie pakietu internetu są sprzeczne(sprawdzane za pomocą tychże kodów). A co do klientów ,to my piszący komentarze wiemy,że są to istoty niezbyt rozgarnięte i słabo wyedukowane(nasze UJ i UW są około 500 miejsca na świecie).

13. ~gość
-1

2018-09-26 10:39:45 host: 188.146(...)bile.pl

Ale jak dziadostwem Virgin był, tak i pozostał.

Odpowiedz

12. ~gość
0

2018-09-26 00:43:59 host: 188.147(...)bile.pl

To jeśli Pani uważa że może być jedna i frastduktura dla wszystkich to niech Virgin wybuduje ją za własne pieniądze i udostępni innym 🤣

Odpowiedz

11. ~gość
0

2018-09-25 22:52:50 host: rrcs-71(...).rr.com

a to dlatego mmsy przestały działać... super

Odpowiedz

10. ~gość
0

2018-09-25 22:14:30 host: falcon.(...)-com.pl

To byl okres ciezkiej proby, nie dzialaly polaczenia na numery 800, przy polaczeniach na wylaczony telefon byla cisza, nie wiem czy nadal nieodebrane polaczenie konczy sie komunikatem, ze abonent jest zajety, czesto zamiast komunikatow jest cisza, przychodza jakies dziwne potwierdzenia dostarczenja sms w formie odrebnego sms

Odpowiedz

9. ~gość
0

2018-09-25 21:52:59 host: apn-37-(...)plus.pl

akurat robiłem mnp do virgin w trakcie tej presiadki miedzy godz 21-7..w smsie przysłali-ale co najdziwniejsze i totalnie antykonsumenckie bo tylko na nr-y które są od ponad 4 lat w vm.na 2 z mnp żadnego-rozumiem-widziałem co sie działo-przez 3 dni falowanie zasięgu i zmiana priorytetów miedzy siecią p4 a tm,,jakos nie widziałem oficjalnego komunikatu o zmianach w tym zakresie.po3 dniach zasięgowych było i jest ok.cieszę się z roamingu krajowego bo kiedyś może go nie być.dlatego nawet na leżaku za 3zł/mies w mini3 ustawiam ręcznie tm..marzy mi sie naprawde porządnie skonfigurowana sieć własna p4 na wszystkich pasmach-to kluczowe-pasma tyle co reszta nie mają więc to bez mała niemożliwe jednak niech zrobią wszystko żeby jednak mieć swoje ale sprawne jak u 3 pozostałych.jeśli tak nie bedzie to p4 samo to zobaczy w wynikach o opinii jak za startu idei nie wspomne ;-)bezpośrednio tyczy to vm czy juz może powoli tm?

Odpowiedz

8. ~gość
0

2018-09-25 21:40:26 host: 77.111.(...)1

a nie miał ich kupić Play?

Odpowiedz

2018-09-25 20:48:21

Ktoś ściemniał kiedyś na forum że niby teraz stan darmowy z play nie będzie tyczył vm, prawda to?

Odpowiedz

1. ~gość
0

2018-09-25 21:03:19 host: user-94(...)rnet.pl

To prawda. Od kiedy VM jest na nowej platformie rozmowy P4 - VM -P4 są traktowane jako połączenia do innych sieci.

6. Sig
1

2018-09-25 20:06:01

Co za głupi wniosek z tym, że smartfon służy tylko do pochwalenia się nim tym, którzy aktywnie z internetu nie korzystają... Niech mi ta cała Oliwa wskaże obecnie dostępny nowy telefon, który nie jest smartfonem, ale jednocześnie nie jest "dla seniorów", lub chłamem, który ma fatalną jakość rozmów i nie jest trwały. Ba, nawet aparatu porządnego nie ma... Czy ktoś chce, czy nie to dziś kupując telefon nie ma wyboru i bierze dotykowego smartfona...

Odpowiedz

1. wlo
0

2018-09-25 20:46:20

Nie głupi. Wielu ludzi potrafi pochwalić się wyłacznie tym że ma w smartfonie zdjęcia i może je dwoma palcami skalować ;-) Jeśli chodzi o internet... A wolę na komputerze używać... Tutaj taki mały ekranik... ;-) Tak - mieć możliwość a ją wykorzystywać to są dwie różne rzeczy ;-)

2. ~gość
0

2018-09-25 22:02:25 host: user-5-(...)rnet.pl

Cóż, wlo, Twoi znajomi świadczą jedynie o Tobie.

3. toms
0

2018-09-25 23:05:40

6.1 - wlo, niekoniecznie. Sprawdzam pogodę oglądając obraz z kamer na żywo online, nawiguję, korzystam niekiedy z bankowości elektronicznej, czasami też odtwarzam zapisaną muzykę na Twoim głośniku, używam aparatu i kamery wideo. Ba, mam nawet aplikację ( co prawda na tel. z Androidem ) "Da tuner lite" , dzięki której nastroiłem swoje przedwojenne pianino, na którym uczyłem się grać w dzieciństwie! A dzisiaj na próbie chóru zainstalowałem... miernik poziomu sygnału ( dyrygentka grała moim zdaniem za głośno i chciałem to udowodnić... ) Jak widzisz, nie każdy używa smartfona jako gadżetu do zabawy, lub chwalenia się. A na 6 " widać jak na telefon całkiem przyzwoicie. Nie tak jak w Nokii E 52. :-) Pozdro. :-)

4. wlo
0

2018-09-25 23:23:33

toms... Czy ja wymieniłem o kim mówię? Ani o znajomych nie mówiłem, ani o Tobie... Obserwuję po prostu. Widzę co ludzie robią, co mówią - choćby przy stoliku obok kiedy jem obiad albo piję kawę ;-) P.S. Głośnik jest Twój ;-)