DAJ CYNK

T-Mobile USA oficjalnie startuje z siecią 5G

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5899

Amerykański T-Mobile ogłosił komercyjny start swojej sieci 5G, która obejmie zasięgiem 200 mln osób w 5 tysięcach miast Stanów Zjednoczonych, a także na terenach pozamiejskich, w sumie na obszarze ponad 1,6 mln kilometrów kwadratowych. Klienci będą mogli skorzystać z nowej oferty już od 6 grudnia.

Operator uruchomił już swoją sieć i ruszył z przedsprzedażą smartfonów 5G na swojej stronie internetowej. W piątek 6 grudnia klienci będą mogli kupić urządzenia 5G w salonach. T-Mobile oferuje smartfony OnePlus 7T Pro 5G McLaren i Samsung Galaxy Note10+ 5G, przy czym zachęca klientów do ich kupna atrakcyjnymi promocjami. Pierwszy ze smartfonów można otrzymać za darmo, gdy klient przeniesie się z innej sieci i odda w zamian swój stary smartfon. Z kolei, jeżeli przy zakupie Galaxy Note10+ 5G klient aktywuje dwa numery w ofercie 5G w T-Mobile, drugi taki smartfon otrzyma za darmo. Z  sieci piątej generacji będą mogli skorzystać użytkownicy abonamentowi, a także pre-paid, w tym także w sieci należącej do T-Mobile marki Metro. Użytkownicy T-Mobile nie będą obciążani dodatkowymi opłatami za wykorzystanie sieci 5G. 

Zobacz: Rzucał mięsem, drwił, pobił konkurencję i wprowadził 5G. W amerykańskim T-Mobile „rockman” John Legere odchodzi ze stanowiska CEO
Zobacz: T-Mobile w Stanach Zjednoczonych startuje z ofertą 5G. Zasięg obejmie 200 mln klientów

Start sieci 5G T-Mobile sugestywnie przedstawia w krótkim filmiku utrzymanym w stylistyce science fiction.

Główna oferta 5G w T-Mobile USA wykorzystuje pasmo 600 MHz, które umożliwia objęcie zasięgiem 5G dużych obszarów pozamiejskich, chociaż w niższych prędkościach, nieznacznie tylko szybszych niż LTE. Według T-Mobile dzięki użyciu tych częstotliwości zasięgiem 5G udało się już objąć 60% populacji Stanów Zjednoczonych. 

Z czasem sieć będzie rozbudowywana o średnie pasmo 2.5 GHz, które zostanie pozyskane dzięki połączeniu z siecią Sprint. W kilku miastach T-Mobile korzysta także z pasm 28 GHz i 39 GHz, które zapewniają najszybszy transfer danych, ale wymagają  gęstszego pokrycia stacjami bazowymi i są łatwiejsze w tłumieniu.

Zobacz: Fioletowe 5G w Trójmieście to tylko testy. Play dostał zgodę od UKE na sprawdzenie nowej technologii na posiadanych częstotliwościach
Zobacz: GSMA udostępnia częstotliwości fal milimetrowych dla 5G. Tylko kto z nich skorzysta?
Zobacz: Orange uruchamia sieć 5G w Rumunii. Nie, to nie są testy...

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu