DAJ CYNK

T-Mobile Polska ma nowego szefa Pionu Technologii

Marian Szutiak

Wydarzenia

T-Mobile Polska zmiana w zarządzie nowy CTIO

T-Mobile Polska poinformował o powołaniu Alexandra Janbara na stanowisko CTIO, czyli szefa Pionu Technologii magentowego operatora. 16 września stanie się on nowym członkiem zarządu spółki.

Alexander Jenbar, który stanie na czele Pionu Technologii T-Mobile Polska, związany jest z sektorem technologii i telekomunikacji od ponad 20 lat. Aktualnie pełni on funkcję Chief Technology & IT Officera w Telekom Romania. Alexander Janbar wcześniej związany był z duńskim operatorem TDC Net, gdzie jako Chief Operation Officer kierował między innymi wdrożeniem w pełni autonomicznego Mobile Network Operations Center oraz projektem poprawy jakości sieci, który przyniósł efekt w postaci osiągnięcia poziomu jakości najwyższego od 25 lat. Przedtem, jako Managing Director Network oraz Director Operations w A1 Telekom Austria, doprowadził do najlepszych wskaźników stabilności i jakości sieci w jej historii.

Najlepsza sieć T-Mobile jest dla nas wyróżnikiem rynkowym i priorytetem. Dlatego cieszymy się, że dołącza do nas właśnie Alexander, który dał się poznać nie tylko jako osoba o ogromnych kompetencjach, ale też menedżer nieuznający kompromisów, jeżeli chodzi o jakość usług świadczonych klientom.

– powiedział Andreas Maierhofer, prezes zarządu T-Mobile Polska

W swojej karierze Alexander Jenbar pełnił także funkcje doradcy zarządu Allianz Insurance Group, Managing Directora Technology Telekom Austria M2M, wiceprezesa Service Operations Telenor DTAC Thailand, a wcześniej związany był z Nokia Siemens Networks Thailand oraz Germany, a także Hutchison 3G Austria.

Nowy CTIO T-Mobile Polska ukończył studia w Austrii i Niemczech na trzech kierunkach: ekonomii, administracji biznesowej oraz administracji publicznej.

Na stanowisku członka zarządu ds. Technologii i Innowacji T-Mobile Polska Aleksander Jenbar zastąpi Petriego Pehkonenena, którego kadencja dobiega końca 15 września 2022 roku.

Zobacz: T-Mobile i Heyah: w Kolporterze znowu zaoszczędzisz 15 zł
Zobacz: W T-Mobile skaczą z radości. Kolejny kwartał z wyższymi wynikami

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: T-Mobile

Źródło tekstu: T-Mobile