DAJ CYNK

T-Mobile partnerem spotkania SuperDojo w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3948

Europejski Tydzień Kodowania 2019

Do 20 października trwa Europejski Tydzień Kodowania. Fundacja CoderDojo pokazuje, że tworzenie stron internetowych, projektowanie 3D lub programowanie w kilku językach to zadanie nie tylko dla profesjonalistów - mogą się tego uczyć także dzieci.

Fundacji CoderDojo

Inicjatywa CoderDojo pochodzi z Irlandii, a w Polsce jest obecna już od sześciu lat. Fundacja CoderDojo organizuje bezpłatne warsztaty kodowania dla dzieci, młodzieży i dorosłych, podczas których mogą oni nabyć umiejętności w dziedzinie programowania oraz kompetencje służące do kreatywnego wykorzystywania nowych technologii na co dzień. Całej społeczności zależy na tym, aby nauczyć młodych ludzi nieszablonowego myślenia i współpracy. CoderDojo odkrywa w najmłodszych dzieciach potencjał wspólnie z ich rodzicami, ponieważ nikt nie zna swoich dzieci tak dobrze, jak ich rodzice, co podkreśla Joanna Pawlak, prezes Fundacji.

Zobacz: Programowalne klocki Apitor SuperBot w ofercie Solectric
Zobacz: Test robota Photon

– Warsztaty programowania to doskonała okazja dla dzieci, żeby pokazać rodzicom swoje pasje, a dla rodziców – żeby spędzić czas ze swoimi pociechami i zobaczyć, co je interesuje. Dorośli mogą zachęcać też dzieci do realizacji ich pomysłów i wskazywać kierunek działań

- powiedziała Joanna Pawlak

Uczą poprzez zabawę

Obecnie w Polsce działa 19 Dojo, czyli lokalnych grup programistycznych, a na każde z nich uczęszcza średnio 25 dzieci oraz 3 mentorów. To daje tygodniowo około 450 dzieci i 70 mentorów na zajęciach. W związku z ogromną popularnością programowania, chętnych na warsztaty nie brakuje, Fundacja CoderDojo cały czas poszukuje mentorów, którzy chcą dzielić się swoją wiedzą. Co ważnie – wcale nie muszą być to osoby wyspecjalizowane w programowaniu.

– Nasi mentorzy to osoby, które interesują się nowymi technologiami, programowaniem oraz chcą podzielić się swoją pasją z dziećmi. Pozytywne nastawienie to już połowa sukcesu! Mentorzy podkreślają, że nauka kodowania najmłodszych daje ogromną satysfakcję, uczy cierpliwości i pokazuje, że czasem nie ma nic piękniejszego niż ten błysk w oku, w momencie rozwiązania zadania. Dlatego warto dać sobie szansę na tworzenie czegoś wyjątkowego

- dodała Joanna Pawlak

Europejski Tydzień Kodowania

Działalność Fundacji CoderDojo „od środka” można podpatrzeć na tegorocznym CodeWeek, który trwa do 20 października. Pomimo, że nazwa na to nie wskazuje, Europejski Tydzień Kodowania trwa 14 dni, które należą do miłośników programowania mających wspólny cel – promocję kodowania i rozwój umiejętności technologicznych. Polska jest jednym z liderów, pod względem liczby organizowanych wydarzeń. Sama Fundacja DocderDojo jest inicjatorem prawie 50 z nich. W trakcie wydarzenia interesujące zajęcia powinni znaleźć zarówno pasjonaci Scratcha i Javy, jak i robotyki lub grafiki komputerowej.

Zobacz: IFA 2019: Solectric to raj z zabawkami. Roboty, kamery i projektory to tylko początek
Zobacz: Roboty edukacyjne Star Wars mogą być dobrym prezentem dla dziecka

SuperDojo

Raz w roku, właśnie podczas Tygodnia Programowania, wszyscy uczestnicy zajęć i mentorzy z całej Polski gromadzą się w jednym miejscu, aby wspólnie programować. Ich spotkanie, SuperDojo, to największe podsumowanie CodeWeeku w kraju, organizowane przez Fundację CoderDojo we współpracy z T‑Mobile Polska. Aby tradycji stało się zadość, 19 października tego roku ponad 350 osób spotka się w warszawskiej siedzibie operatora, żeby wspólnie kodować.

- Jako firma technologiczna chcemy promować zamiłowanie do programowania i rozwijania swoich pasji w zakresie nowych technologii. Cieszymy się, że po raz kolejny będziemy gościć tak duże grono dzieci, rodziców i mentorów, a nasza siedziba stanie się swoistym centrum kodowania. SuperDojo pokazuje, jaki potencjał drzemie w tych młodych ludziach i to, że chcą oni ciągle zgłębiać ten temat.

Jednym z filarów naszej strategii odpowiedzialnego biznesu jest digital responsibility, dlatego z przyjemnością współpracujemy z CoderDojo, aby wspólnie edukować i promować ideę programowania wśród najmłodszych, bo to przecież oni w przyszłości będą tworzyć nasze technologie.

- powiedziała Małgorzata Rybak-Dowżyk, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej w T‑Mobile Polska

Więcej informacji na temat Europejskiego Tygodnia Programowania można znaleźć pod adresem codeweek.eu.

Zobacz: Wrześniowe wyniki speedtestu - mobilnie wciąż na szczycie T-Mobile i Play, liderzy stacjonarni przyspieszyli
Zobacz: T-Mobile uspokaja: magentowe karty SIM nie są podatne na ataki typu Simjacker i WIBattack

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: T-Mobile

Przewiń w dół do następnego wpisu