DAJ CYNK

Programowalne klocki Apitor SuperBot w ofercie Solectric

23.09.2019

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2531

Ważne 0

0

Apitor SuperBot programowalne klocki

W ofercie firmy Solectric pojawiła się kolejna elektroniczna zabawka, nie tylko dla dzieci. To programowalne klocki Apitor SuperBot, z których można budować m.in. zaawansowane roboty.

Programowalne klocki Apitor SuperBot są przeznaczone dla dzieci od 6. roku życia. Zestaw składa się z 410 klocków, jednostki sterującej, dwóch czujników podczerwieni pozwalających np. na unikanie przedmiotów oraz dwóch silników odpowiadających za poruszanie się robota.

Zobacz: IFA 2019: Solectric to raj z zabawkami. Roboty, kamery i projektory to tylko początek

Apitor SuperBot programowalne klocki

Instrukcja dołączona do zestawu pozwala na stworzenie 18 różnych konstrukcji. W tym np. huśtawkę, jeepa, motocykl lub klasycznego robota. Do tego można dołożyć konstrukcja własnego pomysłu. Warto też dodać, że klocki są kompatybilne z popularnymi zestawami Lego. Co dodatkowo zwiększa liczbę możliwości tworzenia nowych konstrukcji.

Zobacz: Roboty edukacyjne Abilix debiutują w Polsce

Apitor SuperBot programowalne klocki

Ważnym elementem całego zestawu jest jednostka sterująca, która została wyposażona w porty do podłączania czujników, wbudowane silniki oraz cztery światła LED. Za pomocą wbudowanego modułu Bluetooth sterownik bezproblemowo łączy się z aplikacją Apitor Robot w tablecie lub smartfonie z Androidem lub iOS, która zawiera szczegółowe instrukcje budowy 18 modeli oraz moduł do ich programowania, w języku Scratch. Jednostkę zasilają 3 baterie AA.

Apitor SuperBot jest dostępny w sprzedaży w cenie 349 zł.

Zobacz: Smartfony Redmi Note 8 Pro w Polsce. Aparat 64 Mpix za 1099 zł
Zobacz: Nokia 9 to fotograficzna tragedia w przyjemnym smartfonie
Zobacz: Oppo Reno 10x Zoom - test smartfonu z fotograficznym peryskopem

Źródło tekstu: Solectric; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu