DAJ CYNK

Roboty edukacyjne Star Wars mogą być dobrym prezentem dla dziecka

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2864

Podczas wybierania świątecznych prezentów dla dzieci wiele osób zadaje sobie pytanie, jak znaleźć takie, które jednocześnie bawią i uczą. Rozwiązanie proponuje firma Sphero, która w ramach programu wspierania rozwoju produktów technologicznych Disney’a produkuje zdalnie sterowane, programowalne roboty edukacyjne z uniwersum Star Wars.

Marka Sphero istnieje na rynku od 2010 roku, ale stała się szerzej rozpoznawalna po wypuszczeniu serii robotów inspirowanych Gwiezdnymi Wojnami: BB-8, BB-9E, R2-D2 oraz R2-Q5. Do sterowania nimi służy aplikacja Star Wars Droid App by Sphero, którą można zainstalować na smartfonie lub tablecie. Do ich obsługi stworzono również specjalną opaskę Force Band, która umożliwia kontrolowanie ich za pomocą gestów.

Sphero BB-8
Sphero R2-D2
Sphero R2-Q5
Sphero Force Band

Edukacyjny walor robotów to przede wszystkim możliwość ich programowania przy użyciu aplikacji Sphero Macrolab, która zawiera zestaw predefiniowanych makr. Ponadto użytkownicy mają możliwość stworzenia prostego kodu przy użyciu programowania blokowego lub JavaScriptu - według użytkowników platformy StackOverflow i GitHuba jest to obecnie jeden z najbardziej popularny języków programowania.

Badania Burning Glass sugerują, że rośnie zapotrzebowanie na programistów. Liczba stanowisk, na których będą wymagane umiejętności programowania wzrasta o 50% szybciej niż pozostałych miejsc pracy. Z tego powodu roboty Sphero z uniwersum Gwiezdnych Wojen wydają się w bardzo dobry sposób łączyć walory edukacyjne z możliwością zabawy, co w przypadku młodszych użytkowników nowych technologii powinno być największą wartością.

Roboty marki Sphero można znaleźć w świątecznej dystrybucji CK Mediatora na stronie funtech.pl.

Zobacz: Roboty edukacyjne Abilix debiutują w Polsce
Zobacz: Photon - polski robot edukacyjny dla dzieci
Zobacz: Test robota Photon

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: CK Mediator

Przewiń w dół do następnego wpisu