DAJ CYNK

T-Mobile montuje panele słoneczne na swoich wieżach BTS

Marian Szutiak

Wydarzenia

T-Mobile BTS panele słoneczne

T-Mobile stawia na zieloną energię nie tylko ją kupując, ale również wytwarzając. Magentowy operator zaczął montować panele słoneczne na wieżach swoich stacji bazowych.

Panele fotowoltaiczne na dobre rozgościły się w naszym otoczeniu i nikogo już nie dziwi widok paneli na dachach budynków, małych paneli przy skrzyżowaniach regulowanych światłami czy dużych elektrowni. T-Mobile również korzysta z tego rozwiązania i produkuje własną zieloną energię.

Zobacz: Heyah 01 – prosto, wygodnie i bez zobowiązań
Zobacz: T-Mobile: 100 GB w wakacyjnym prezencie w ofercie na kartę

Pierwsza tego typu instalacja została uruchomiona w 2018 roku na Schronisku PTTK na Hali Ornak. Staja bazowa, której zadaniem jest zapewnienie turystom kontaktu i zwiększenie ich bezpieczeństwa w czasie górskich wycieczek, poza tradycyjnym źródłem energii podłączona jest do paneli fotowoltaicznych umieszczonych na dachu budynku. Kolejną Magentowi uruchomili w Dolinie Pięciu Stawów Polskich w 2020 roku.

Tym razem T-Mobile chwali się nieco innym rozwiązaniem. Panele fotowoltaiczne zostały zamontowane bezpośrednio na wolnostojącej wieży stacji bazowej. Ich liczba uzależniona jest od nośności stacji bazowej, ale zamontowanie kilku paneli nie wpływa na konstrukcję samej wieży, natomiast przynosi ewidentne korzyści dla środowiska i dla klientów. Te pierwsze są oczywiste, te drugie wynikają z częściowego uniezależnienia się stacji od tradycyjnego źródła energii. W przypadku awarii stacja jest w stanie pracować dłużej dzięki energii pochodzącej z paneli i magazynowanej w zainstalowanych bateriach.

Zobacz: Orange ma 10 tysięcy stacji LTE 1800. Z najnowszej skorzysta też T-Mobile
Zobacz: Bielsko-Biała: Nie chcieli nadajnika Play na dachu, to mają wieżę na tle gór

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: T-Mobile

Źródło tekstu: T-Mobile

Przewiń w dół do następnego wpisu