DAJ CYNK

Kolejne firmy rezygnują z MWC 2021

Michał Świech

Wydarzenia

MWC 2021 Barcelona

Hiszpańskie targi MWC były pierwszą branżową ofiarą koronawirusa. Okazuje się, że tegoroczna edycja imprezy w Barcelonie dalej ma kłopoty.

Zeszłoroczne targi MWC w Barcelonie padły ofiarą tajemniczej wtedy jeszcze choroby. Organizatorzy woleli dmuchać na zimne, szczególnie że najważniejsze firmy z branży mobilnej są z Chin. A to tamten kraj był pierwszą ofiarą zarazy. Państwo Środka jako pierwsze też wirusa pokonało. Tegoroczny Mobile World Congress się odbędzie, nie wiadomo jednak w jakim składzie. Już teraz wiemy, że o połowę mniej osób wejdzie na teren targów, a każdy będzie musiał przejść test. Okazuje się jednak, że kolejne firmy deklarują, że w Hiszpanii się nie zamierzają pojawiać. Na pewno nie chcą tego robić takie firmy jak Sony, Oracle, Nokia oraz Ericsson.

Nie wiadomo jeszcze jaką decyzję podejmą Intel, Lenovo, Qualcomm oraz LG. Lista producentów, którzy nie wezmą udziału zdąży jeszcze pewnie się wydłużyć. Zwykle targi MWC odbywały się zimą, jednak tym razem będą miały one miejsce 28 czerwca - 1 lipca 2021. Na osłodę zimą mogliśmy śledzić doniesienia MWC Shanghai. W Szanghaju zadebiutował na przykład najnowszy flagowiec Realme.

Zobacz: MWC Shanghai 2021: Realme zapowiada flagowy smartfon ze Snapdragonem 888
Zobacz: MWC 2021: targi odbędą się na żywo, ale z restrykcjami

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: gizchina, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu