DAJ CYNK

Sieć 5G w 20 polskich miastach do 2022 roku - zapowiada Minister Cyfryzacji

14.11.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5946

Ważne 3

0

Minister Cyfryzacji zapowiada wprowadzenie sieci 5G. Do 2022 roku sieć komórkowa nowej generacji ma pojawić się w 20 największych miastach w całym kraju.

Marek Zagórski informuje, że obecnie nie wie jeszcze gdzie sieć 5G zadebiutuje najwcześniej. Wiemy za to, w jakich miastach sieć będzie rozwijana. Na podstawie dostępnych częstotliwości Urząd Komunikacji Elektronicznej wyodrębnił 20 największych miast, w których jest szansa na uruchomienie sieci 5G. Minister Cyfryzacji powiedział, że nie wiadomo jeszcze, czy nowa technologia trafi do wszystkich miast, ale chciałby, żeby tak się stało.

Najpierw jednak, co słusznie zauważa Marek Zagórski, trzeba zrobić porządek z dostępnymi częstotliwościami. To, obok zmiany przepisów ułatwiającym operatorom budowę nowych nadajników, najważniejsze wyzwania na najbliższe miesiące. Obecne normy promieniowania elektromagnetycznego są w Polsce jednymi z najniższych w Europie i przy ich obecnych wartościach, rozwój sieci 5G jest niemożliwy. Warto zaznaczyć, że obecne normy zostały ustalone w roku... 1980.

Polski rząd pracuje nad megaustawą ułatwiającą wdrożenie 5G

Wśród miast wytypowanych przez UKE znajdują się: Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Koszalin, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław i Zielona Góra.

Byliśmy na proteście przeciwko 5G. Protestujących nie trzeba się bać - wystarczy dać im mówić

Źródło tekstu: tvn24bis; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu