DAJ CYNK

Orange Polska zwolni 2100 pracowników

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 13026

Orange Polska siedziba

Orange Polska podpisał ze związkami zawodowymi Umowę Społeczną na lata 2020-2021. Wynika z niej, że z odejść dobrowolnych skorzysta w tym czasie do 2100 pracowników.

12 grudnia 2019 roku zakończyły się negocjacje zarządu Orange Polska ze związkami zawodowymi w sprawie zapisów nowej Umowy Społecznej, która będzie obowiązywać w latach 2020-2021. Podpisywany co dwa lata dokument zawiera szczegóły na temat planowanych zwolnień pracowników w ramach tak zwanych "odejść dobrowolnych".

Zobacz: Orange planuje zwolnić kolejnych pracowników w latach 2020-2021. Ruszyły rozmowy ze związkami zawodowymi
Zobacz: Wyniki Orange Polska za 3. kwartał: wyższe przychody i EBITDAaL. Przybywa klientów światłowodu i telefonii mobilnej

Umowa Społeczna na lata 2020-2021 określa wielkość odejść dobrowolnych na najbliższe 2 lata na poziomie 2100 osób oraz pakiet finansowy dla pracowników, którzy skorzystają z tej formy pożegnania się z pracą dla pomarańczowego operatora. Dokument przewiduje możliwość podwyżek wynagrodzeń zasadniczych  o 3,5% w 2020 roku i w 2021 roku, wysokość dodatkowego odszkodowania dla pracowników, którzy osiągną wiek emerytalny w ciągu najbliższych czterech lat, a także określa miejsce i rolę mobilności wewnętrznej przy wsparciu programu alokacyjnego, stwarza też pracownikom, z którymi pracodawca zamierza rozwiązać umowę o pracę, możliwości skorzystania z udziału w programie wsparcia w poszukiwaniu pracy na rynku "outplacement". Zapisy Umowy Społecznej 2020-2021 przewidują również kontynuowanie programu "przyjazne środowisko pracy" oraz utrzymanie pakietu opieki medycznej.

Zobacz: Witold Tomaszewski odchodzi z Play, Arkadiusz Dziermański z TELEPOLIS.PL
Zobacz: Marcin Gruszka odchodzi z Play. Nowym Biurem Prasowym pokieruje Ewa Sankowska-Sieniek

W porozumieniu na 2020 rok określono, że limit odejść pracowników wyniesie 1250. Ustalono też zasady odejść dobrowolnych w przyszłym roku i wysokości odpraw oraz dodatkowych odszkodowań dla odchodzących pracowników. Porozumienie określa również zasady i kryteria doboru, jakie pracodawca będzie stosował wobec pracowników, którym będzie wypowiadał umowy o pracę z przyczyn niedotyczących pracowników. Wartość pakietu przypadająca na odchodzącego pracownika będzie zależała od stażu pracy w Grupie Orange zgodnie z Ponadzakładowym Układem Zbiorowym Pracy.

Zobacz: Oppo Reno 2 Z - wydajny smartfon ze świetnym wyglądem i wysuwanym aparatem do selfie
Zobacz: Wrażenia z użytkowania aparatu Olympus OM-D E-M5 III​​​​​​​

Umowa Społeczna na lata 2018-2019 przewidywała zwolnienie w ramach odejść dobrowolnych 2680 osób, a analogiczna umowa na lata 2016-2017 - 2050 osób. Na koniec września 2019 roku Grupa Orange zatrudniała 12,2 tys. pracowników.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: officemap.pl

Źródło tekstu: Orange, PAP, Telko.in

Przewiń w dół do następnego wpisu