DAJ CYNK

Orange Community Cup - podsumowanie gamingowego turnieju Fortnite

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3416

Orange Community Cup - podsumowanie gamingowego turnieju Fortnite

Pod koniec września w warszawskim Smart Store Orange przy ul. Marszałkowskiej odbyły się finały rozgrywek Orange Community Cup, czyli turnieju gry w Fortnite. Było o co walczyć – najlepszy zawodnik otrzymał 4,5 tys. zł, a cała pula nagród wyniosła 27 000 zł. Organizator podsumował teraz, z lekkim opóźnieniem to wydarzenie

Zobacz: Orange współorganizuje turniej Fortnite, a mistrzom obiecuje wysokie nagrody

Pomarańczowy operator ogłosił swój turniej w sierpniu. Jak się okazało, zainteresowanie imprezą przerosło oczekiwania organizatorów. Do turnieju zgłosiło się aż 18 500 osób, co jak na polskie warunki  otwartych turniejów gamingowych jest liczbą nieoczywistą. Gracze przez pięć tygodni uczestniczyli w rozgrywkach eliminacyjnych, w których ostatecznie wyłoniono 95 zwycięzców. 

To oni zagrali w 28 września w finale. 10 zawodników Orange zaprosił do gry w Smart Store przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie, a pozostałe 85 osób  rozgrywało  mecze w swoich własnych domach. Jak czytamy na blogu operatora „w salonie Orange w dawnym Sezamie słychać było tylko stukot klawiatury”.

Streamy  najciekawszych  spotkań przyciągnęły przed ekrany ponad 58 tys. widzów, którzy oglądali eliminacyjne mecze w sumie przez 9850 godzin.

Zobacz: PUBG i Fortnite są niegrywalne w nowej wersji iOS
Zobacz: Apex Legends na Androida i iOS? Twórcy gry mają ambitne plany. Pozycja Fortnite jest zagrożona

Finał turnieju był streamowany i komentowany online na Twitchu, gdzie średnio oglądało go w każdym momencie ok. 1400 osób.  Całodzienne zmagania oglądało ponad 700 osób  w pięciu Orange Smart Store, poza Warszawą także w Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu i Krakowie. Były  tam  tzw. Viewing Parties, prowadzone przez popularnych, gamingowych twórców internetowych. Była to doskonała okazja, aby poznać znanych youtuberów czy streamerów.

Zobacz: Streaming gier z PS4 na każdym smartfonie! Aplikacja PS4 Remote Play nie tylko dla Xperii
Zobacz: Call of Duty: Mobile - 20 milionów pobrań, 2 mln USD zysku w trzy dni

Organizator podał też TOP 10 najlepszych zawodników Orange Community Cup:

  • Olaf Kondla [PC]
  • Michał Jurek [PC]
  • Artur Gierasimowicz [PC]
  • Leon Duda [PC]
  • Maciej Radzio [PC]
  • Dawid Gucwa [PC]
  • Jarek Kaleta [PC]
  • Jakub Świtała [PS4]
  • Mikołaj Banaszek [PC]
  • Cezary Dąbrowski [PS4]

Źródło tekstu: Orange

Przewiń w dół do następnego wpisu