DAJ CYNK

Call of Duty: Mobile - 20 milionów pobrań, 2 mln USD zysku w trzy dni

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 4766

Call of Duty: Mobile - 20 milionów pobrań, 2 mln USD zysku w trzy dni

Producenci sprzętu wprowadzają na rynek kolejne smartfony gamingowe, ale ich plany podboju świata rozbijają się o jedno - brak nowych, elektryzujących graczy tytułów. Call of Duty: Mobile w jakiejś części wypełnia tę lukę, bo gra okazała się ogromnym hitem. Błyskawicznie zdobywa popularność i zapewnia zyski wydawcy.

Wydana przez Activion na Androida i iOS gra Call of Duty: Mobile to przeniesienie klimatu rozgrywki znanej z komputerowych edycji tej popularnej strzelanki do urządzeń mobilnych. Tytuł został stworzony specjalnie z myślą o smartfonach, nie jest to więc zwykły port z pecetów, chociaż znajdziemy tu mapy znane z Black Ops i Modern Warfare. Gra nawiązuje przy tym do modnych ostatnio rozgrywek Batlle Royale, oferuje też pojedynki snajperskie i tryb zombie. Tego typu udogodnień i dodatków twórcy gry przygotowali znacznie więcej, w czym trafili na podatny grunt. 

Zobacz: Call of Duty Mobile będzie darmowy. Gra robi bardzo dobre pierwsze wrażenie
Zobacz: Tak wygląda Call of Duty na smartfony. Czy gra odniesie sukces?

Okazuje się, że wydana w 33 krajach świata gra plasuje się na pierwszym miejscu wśród bezpłatnych gier w Sklepie Google, a według analityków Sensor Tower liczba pobrań w skali globalnej przekroczyła już 20 milionów, co dotyczy także osobnej wersji gry Garena oraz edycji dla iOS. Z tego 14% instalacji przypada na Indie, co daje im pierwsze miejsce, a 9% pobrań zanotowały Stany Zjednoczone, co przekłada się na miejsce 9. Z kolei z tego, co widać w polskiej wersji Sklepu Google, wynika, że gra trafiła na urządzenia blisko 1,4 mln użytkowników, co jednak nie oddaje skali światowej. 

Zobacz: Google Play: za darmo aplikacje i gry o wartości 220 zł
Zobacz: Posiadacze Xiaomi dostali bany w Pokemon GO. Wszystkiemu winna aktualizacja MIUI

Duże zainteresowanie ze strony graczy sprawiło, że dzięki mikropłatnościom Activion zarobił na tej grze 2 miliony USD w ciągu pierwszych trzech dni, które dzielą nas od oficjalnej, światowej premiery. Jest to dla tego wydawcy wybawieniem po niestabilnych pierwszych kwartałach roku, ale też efektem przemyślanej strategii. Gra Call of Duty: Mobile została już  przez wielu graczy i recenzentów okrzyknięta grą  roku i najlepszą strzelanką na smartfony.

Zobacz: Rekordowa popularność Mario Kart Tour na Androidzie i iOS
Zobacz: 350 gier i aplikacji w Google Play Pass wyglada naprawdę nieźle

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Sensor Tower

Przewiń w dół do następnego wpisu