DAJ CYNK

Apex Legends na Androida i iOS? Twórcy gry mają ambitne plany. Pozycja Fortnite jest zagrożona

12.02.2019

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 5613

Ważne 0

0

Apex Legends to gra, która w ostatnim tygodniu bije wszelkie rekordy popularności oraz deklasuje Fortnite'a. Twórcy tytułu chcą stworzyć wersję gry na urządzenia mobilne.

Apex Legends to nowa, całkowicie darmowa gra w stylu battle royale osadzona w świecie popularnych gier Titanfall. Ogólna zasada rozgrywki jest taka sama jak w przypadku innych tego typu tytułów, na czele z Fortntie i PUBG. Na ograniczonym terenie gracze walczą między sobą, aż zostanie jeden zwycięzca lub kilkuosobowy zespół, który pokona przeciwników.

Tytułowa gra bije obecnie wszelkie rekordy popularności. W ciągu tygodnia od premiery zagrało w nią już 25 mln osób. Apex Legends wygrywa z obecnym liderem popularności gier battle royale, czyli Fortnitem, nie tylko pod względem liczby graczy, ale również pod względem odsłon transmisji z gier w serwisach Twitch i YouTube.

Zobacz: Fortnite działa w 60 klatkach na sekundę na nowych urządznieach Apple

Na fali popularności twórcy zapowiadają kolejne modyfikacje gry. Najnowsza zapowiedź dotyczy wersji mobilnej tytułu. Oprócz niej miałby pojawić się pełny cross-play, czyli możliwość wspólnej rozgrywki na wszystkich platformach. Już zapowiedziany został cross-play dla PlayStation 4, Xbox-ów One i komputerów. Gdyby dołożyć do tego urządzenia z Androidem i iOS byłaby to ciekawa mieszanka.

Twórcy gry widzą potencjał mobilnej wersji Apex Legends szczególnie na rynkach azjatyckich.

Zobacz: Fortnite i PUGB w jednym? Xiaomi pracuje nad mobilną grą Survival Game z trybem Battle Royale

Źródło tekstu: phonearena; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu