DAJ CYNK

Streaming gier z PS4 na każdym smartfonie! Aplikacja PS4 Remote Play nie tylko dla Xperii

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 6366

Streaming gier z PS4 na każdym smartfonie

Aplikacja PS4 Remote Play pozwalająca strumieniować gry z konsoli PlayStaion 4 długi czas była zarezerwowana wyłącznie dla urządzeń Sony Xperia. Teraz producent zapowiedział udostępnienie aplikacji dla wszystkich smartfonów z Androidem.  

Zobacz: IFA 2019: Sony pokazuje słuchawki bezprzewodowe WI-1000XM2 z pałąkiem na szyję i redukcją hałasu z zewnątrz
Zobacz: IFA 2019: Sony prezentuje flagowy telefon Xperia 5

O tej istotnej dla wielu graczy zmianie firma Sony poinformowała na swoim blogu w poście omawiającym aktualizację oprogramowania dla konsoli PlayStation, które ma numer 7.00. Aplikacja PS4 Remote Play ma być dostępna dla wszystkich smartfonów i tabletów z Androidem w wersji co najmniej 5.0

Sony zapowiada także, że wszyscy użytkownicy będą mogli skorzystać z bezprzewodowych kontrolerów DualShock 4, ale tu już muszą wykazać się posiadaniem Androida 10 w swoim smartfonie. Funkcja ta dostępna będzie dla użytkowników urządzeń z systemami iOS 13, iPadOS 13 i macOS Catalina.

Aplikacja PS4 Remote Play w najnowszej wersji po tych zmianach nie jest jeszcze dostępna w Sklepie Play, ale powinna się tam pojawić w najbliższych dniach. Z blogowego wpisu Sony można także wnioskować, że do pełni działania takiego połączenia będzie również niezbędna aktualizacja oprogramowania konsoli do wersji 7.00.

Zobacz: Sony Xperia 8 zaprezentowana w Japonii. Elegancki średniak z podwójnym aparatem
ZobaczSony już pracuje nad modelem ze Snapdragonem 865

Aplikacja PS4 Remote Play dawała jak dotąd bardzo dużą przewagę Sony i jej smartfonom Xperia. Można przypuszczać, że niektórzy zapaleni gracze, użytkownicy bardzo popularnej także w Polsce konsoli PlayStation 4, mogli wybrać smartfony Sony, by mieć pełnię rozgrywki. Teraz japoński producent pozbawia Xperie istotnej zalety. Sony ustępuje, ale nie bez przyczyny - jest to ruch wyprzedzający przed startem gamingowej platformy Google Stadia. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Streaming gier z PS4 na każdym smartfonie PS4 Remote Play

Źródło tekstu: Android Authority

Przewiń w dół do następnego wpisu