DAJ CYNK

OPPO przekształciło 12-metrowy kontener w futurystyczny hotel 5G

13.08.2019

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5280

Ważne 0

0

Firma OPPO donosi, że otworzyła pierwszy na świecie hotel 5G. To stwierdzenie jest trochę na wyrost, bo hotel powstał w efekcie przekształcenia 12-metrowego kontenera, ale pomysł ogólnie wydaje się ciekawy.

Chcąc pokazać całemu światu możliwości technologii 5G, australijski oddział firmy OPPO stworzył  mobilny hotel, sterowany wyłącznie za pomocą smartfonu OPPO Reno i sieci 5G. Przez kilka najbliższych miesięcy odwiedzi on wybrane australijskie miasta.

Kontenerowy apartament z jedną sypialnią wyposażony został w urządzenia umożliwiające granie w chmurze 5G, streamowanie bez buforowania oraz korzystanie z immersyjnych aplikacji AR i innych zaawansowanych funkcji inteligentnego domu – w tym inteligentnego lustra. Po podłączeniu takiego urządzenia ze smartfonem OPPO Reno 5G użytkownik może przejrzeć poranną gazetę, wiadomości, informacje giełdowe, a dzięki dodatkowemu oświetleniu nawet zrobić idealne selfie. 

Zobacz: Nowy smartfon OPPO z „wodospadowym ekranem”
Zobacz: OPPO pracuje nad smartwatchem z… rozwijanym ekranem

W sali gier 5G goście mogą przekonać się, jak wygląda gra na komputerze gamingowym. Oprócz komputerów stacjonarnych hotel oferuje dostęp do bogatej biblioteki tytułów dostosowanych do mobilnych rozgrywek – dzięki smartfonom 5G można z nich korzystać w dowolnym miejscu w hotelu

Hotelowy Reno 5G podłączony jest do Google Home Hub, dzięki czemu goście za pomocą poleceń głosowych mogą sterować oświetleniem, odtwarzać ulubioną muzykę z YouTube Music czy też zadawać pytania, na które Google udzieli odpowiedzi w formie wizualnej. 

Zobacz: Oppo przygotował telefon Reno 10x Zoom FC Barcelona Edition. Premiera już jutro
Zobacz: OPPO buduje nowoczesny dział R&D, centrum jak z filmu science-fiction

Hotel wyposażony jest też w immersyjne aplikacje AR, w tym interaktywne wprowadzenie do Reno 5G oraz Garderobę AR, która umożliwia przymiarki wybranych stylizacji na wirtualnym wybiegu. 

Dzięki technologii 5G goście hotelu mogą pobierać, streamować i oglądać treści wideo do woli. OPPO obiecuje błyskawiczne pobieranie przez 5G całych sezonów swoich ulubionych seriali czy długie seanse wysokiej jakości treści Netflixa na dużym ekranie.

Cena za noc w hotelu wynosi 150 dolarów australijskich.  Cały dochód z akcji ma zostać przekazany lokalnym organizacjom charytatywnym. 

Zobacz: Oppo Reno Z w Polsce, czyli Reno z MediaTekiem i bez wysuwanego aparatu
Zobacz: OPPO dla mobilnych graczy - technologia Game Color Plus i podwójne Wi-Fi

Źródło tekstu: OPPO

Komentarze
Zaloguj się