DAJ CYNK

Inea będzie miała nowego prezesa. Stanowisko to obejmie w przyszłym roku Michał Bartkowiak

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5985

Michał Bartkowiak, Inea

Rada nadzorcza operatora sieci Inea powołała na stanowisko prezesa zarządu spółki Michała Bartkowiaka. Dotychczasowy prezes, Janusz Kosiński, zasiądzie w radzie nadzorczej.

Michał Bartkowiak jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i ma ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzeniu firmami z różnych branż. W wielkopolskiej sieci Inea zajmował początkowo stanowisko członka zarządu ds. finansowych, a następnie (od 2017 roku) członka zarządu ds. operacyjnych. W tym drugim przypadku odpowiadał między innymi za sprzedaż, marketing, customer care i utrzymanie sieci. W marcu tego roku Michał Bartkowiak został wiceprezesem spółki, odpowiedzialnym za szeroko rozumiany obszar komercyjnej działalności sieci Inea.

Zobacz: Wrześniowe wyniki speedtestu - mobilnie wciąż na szczycie T-Mobile i Play, liderzy stacjonarni przyspieszyli
Zobacz: Inea, UPC i Vectra - tak wyglądała pierwsza trójka najlepszych w Polsce dostawców Internetu w 2018 roku według nPerf

- Chciałbym podziękować Januszowi za zaangażowanie i oddanie dla Inea, a także za jego partnerstwo od momentu przejęcia Inea przez Mira na początku 2018 roku. Wizja oraz przywództwo Janusza w znacznym stopniu przyczyniły się do sukcesu spółki i cieszymy się, że dzięki jego przejściu do rady nadzorczej nadal będziemy mogli z nich korzystać. Chciałbym także pogratulować Michałowi i Marcie ich nowych ról. Obydwoje wnoszą do zarządu silne umiejętności oraz spore doświadczenie, które z pewnością przydadzą się Inea w nadchodzących latach.

- powiedział Cord von Lewinski, przewodniczący rady nadzorczej spółki Inea

- Dziękuję za zaufanie, jakim mnie obdarzono. Inea to wyjątkowa firma współtworzona przez wspaniałych ludzi. Cieszę się, że będę mógł przewodzić organizacji, która znajduje się w przełomowym momencie swojej historii. Mamy przed sobą ogromne możliwości dynamicznego rozwoju, ale także wielkie wyzwania. Jestem przekonany, że ze wsparciem całego zespołu osiągniemy nasze cele.

- powiedział Michał Bartkowiak

Michał Bartkowiak obejmie funkcję prezesa Inea S.A. od 1 stycznia 2020 roku. Drugą zmianą w zarządzie jest powołanie Marty Wojciechowskiej na jej członka, odpowiedzialnego za obszar prawny, audytu wewnętrznego i regulacji. Jest ona od 2015 roku dyrektorem departamentu prawnego sieci Inea, w którym odpowiada za całokształt spraw prawnych, compliance, dział ochrony danych osobowych oraz dział ochrony informacji niejawnych. Marta jest absolwentką europeistyki oraz prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Marta Wojciechowska, Inea

Zobacz: Zmiana w zarządzie Play: Mikkel Noesgaard będzie dyrektorem ds. marketingu
Zobacz: Zmiany w zarządzie T‑Mobile Polska. Petri Pehkonen nowym Dyrektorem ds. Technologii i Innowacji

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Inea, satkurier.pl

Przewiń w dół do następnego wpisu