DAJ CYNK

Zmiany w zarządzie T‑Mobile Polska. Petri Pehkonen nowym Dyrektorem ds. Technologii i Innowacji

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7724

Operator T‑Mobile Polska poinformował, że w dniu 16 września br. Petri Pehkonen obejmie stanowisko Dyrektora ds. Technologii i Innowacji oraz Członka Zarządu T‑Mobile Polska. Zastąpi Thomasa Lipsa, który przechodzi do struktur centralnych DT, gdzie od 15 sierpnia 2019 roku odpowiadać będzie za obszar „IoT Delivery” – planowanie i wdrażanie usług powiązanych z Internetem Rzeczy. Do tego czasu Pionem TI pokieruje Andreas Maierhofer, Prezes Zarządu T‑Mobile Polska.

Petri Pehkonen ma doświadczenie na stanowiskach menadżerskich w branżach teleinformatycznej i telekomunikacyjnej, z którymi jest związany od ponad 20 lat. Ostatnie 7 lat spędził w firmie Elisa, gdzie jako CIO Elisa Corporation oraz Vice President Hosting Services kierował strategicznymi projektami IT dotyczącymi transformacji cyfrowej. Przez lata współpracy Pehkonen zgromadził wiedzę na temat rozwiązań sieciowych, jak również popularnych trendów sektora ICT, a także innowacyjnych rozwiązań telekomunikacyjnych, takich jak 5G.

Zobacz: T-Mobile Polska: Thomas Lips przechodzi do struktur centralnych Deutsche Telekom
Zobacz: T-Mobile ponownie z najlepszą siecią w Polsce. CTO operatora wyjaśnił nam dlaczego

W przeszłości, jako dyrektor IO Business Unit, Pehkonen kierował też jednostką biznesową ds. usług infrastrukturalnych w krajach nordyckich w firmie Capgemini, gdzie z sukcesami wdrażał rozwiązania wspomagające firmy przechodzące cyfrową transformację w Finlandii, Szwecji, Norwegii i Danii. Był odpowiedzialny za nadzór projektów związanych z doradztwem IT oraz outsourcingiem. W latach 90. związał się z firmą Saraware Oy i produkcją oprogramowania oraz usługami projektowymi i inżynieryjnymi dla firm telekomunikacyjnych.

Petri Pehkonen jest absolwentem Technicznego Uniwersytetu Helsińskiego na Wydziale Inżynierii Telekomunikacyjnej.

Zobacz: Zmiany w ofertach T-Mobile. Drożeje Internet Domowy
Zobacz: Magenta 1 - Netflix za darmo w T-Mobile

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: T‑Mobile Polska

Przewiń w dół do następnego wpisu