DAJ CYNK

Nie wszyscy słuchają Amerykanów. Belgia i Niemcy nie planują wykluczać firmy Huawei

Marian Szutiak

Wydarzenia

Huawei Belgia Niemcy 5G brak wykluczeń

Są państwa, które nie podążają ślepo za Stanami Zjednoczonymi w sprawie bojkotowania firmy Huawei. Belgijski federalny minister telekomunikacji, podobnie jak jego niemiecki odpowiednik, ogłosił, że nie ma żadnych powodów do blokowania chińskiej firmie możliwości budowy sieci 5G w jego kraju.

Belgijscy operatorzy wyrażali nadzieję, że rząd nie będzie ponownie rozważał i nie zaostrzy w przyszłości wytycznych dotyczących budowy sieci, w ramach których ograniczyłby możliwości współpracy z wybranymi dostawcami infrastruktury. Swoje stanowisko argumentowali wieloletnią współpracą z Huawei. Po przeprowadzeniu analizy ryzyka związanej z dostawcami usług sieciowych, minister telekomunikacji Philippe De Backer ogłosił, że Belgia nie będzie zmieniać swojej polityki telekomunikacyjnej.

Zobacz: [Aktualizacja] Mosbacher straszy Huaweiem. Pracownicy firmy z sankcjami wizowymi na przylot do USA
Zobacz: [Aktualizacja] Nadajniki 5G firmy Huawei mają zniknąć z Wielkiej Brytanii

- Nie ma powodu, aby być bardziej rygorystycznym. Analiza ryzyka wykazała, że jesteśmy bezpieczni.

- powiedział Philippe De Backer dla dziennika De Standaard

W Niemczech decyzja na temat dopuszczenia konkretnych dostawców wciąż jest podejmowana, a zarówno nowelizacja ustawy o bezpieczeństwie IT, jak i ustawa o telekomunikacji utknęły w parlamencie. Prezes niemieckiej Agencji ds. Sieci, Jochen Homann, ostrzega jednak przed potencjalnym wykluczeniem Huawei.

- Podjęliśmy wszelkie środki ostrożności, aby stosować tylko godne zaufania technologie. Naszym zdaniem nie ma powodu, by wykluczyć Huawei na wczesnym etapie.

- powiedział Jochen Homann w wywiadzie dla „Frankfurter Allgemeine Zeitung”

Homann uzasadnił swoje stanowisko katalogiem bezpieczeństwa, opracowanym przez Agencję ds. Sieci wraz z Federalnym Biurem ds. Bezpieczeństwa Technologii Informacyjnych i inspektorem ochrony danych. Według niego wymagania zapewniły, że wszyscy dostawcy dostarczają niezawodną technologię, a katalog jest gotowy i wystarczający do kontroli bezpieczeństwa.

Zobacz: Nokia: Aktualizacja oprogramowania pozwoli zmigrować miliony stacji z 4G do 5G
Zobacz: 5G Plusa zamiast światłowodu? Sprawdziliśmy to w praktyce

Ankieta
25%
8%
14%
40%
13%

Wszystkich głosujących: 599

Źródło ankiety: [Aktualizacja] Nadajniki 5G firmy Huawei mają zniknąć z Wielkiej Brytanii

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Huawei