DAJ CYNK

HMD Global i Gigaset wspierają Google przeciwko Komisji Europejskiej

13.10.2019

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2139

Ważne 0

0

Google nie ma łatwego życia w Europie. Monopolistyczne praktyki gigantów technologicznych często spotykają się z oporem Unii Europejskiej. Tym razem jednak Amerykanie zdobyli dwójkę lokalnych sojuszników.

Komisja Europejska oskarża firmę Google o nieuczciwą konkurencję na rynku mobilnym. Postępowanie dotyczy przeglądarki Chrome oraz wyszukiwarki Google, które są preinstalowane na każdym urządzeniu i zostało wszczęte na podstawie skargi złożonej przez grupę FairSearch. Amerykanom grozi grzywna wynosząca 4,34 miliarda euro. Do procesu po obu stronach barykady dopuszczono też rozmaite firmy i grupy.

Tym razem sąd dopuścił do uczestnictwa niemieckiego Gigasetu i fińskiego HMD Global (odpowiadającego za telefony Nokii). Obie marki staną po stronie Google'a razem z taki grupami jak Opera Software i Application Developers Alliance.

Po stronie Komisji Europejskiej znajdują się natomiast: czeska wyszukiwarka Seznam, francuska wyszukiwarka Qwant, grupa FairSearch, Europejska Organizacja Konsumencka, Federalne Stowarzyszenie Wydawców Prasy Niemieckiej oraz Stowarzyszenie Niemieckich Wydawców Czasopism.

Źródło tekstu: Reuters, wł