DAJ CYNK

HMD Global i Gigaset wspierają Google przeciwko Komisji Europejskiej

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4640

Google nie ma łatwego życia w Europie. Monopolistyczne praktyki gigantów technologicznych często spotykają się z oporem Unii Europejskiej. Tym razem jednak Amerykanie zdobyli dwójkę lokalnych sojuszników.

Komisja Europejska oskarża firmę Google o nieuczciwą konkurencję na rynku mobilnym. Postępowanie dotyczy przeglądarki Chrome oraz wyszukiwarki Google, które są preinstalowane na każdym urządzeniu i zostało wszczęte na podstawie skargi złożonej przez grupę FairSearch. Amerykanom grozi grzywna wynosząca 4,34 miliarda euro. Do procesu po obu stronach barykady dopuszczono też rozmaite firmy i grupy.

Tym razem sąd dopuścił do uczestnictwa niemieckiego Gigasetu i fińskiego HMD Global (odpowiadającego za telefony Nokii). Obie marki staną po stronie Google'a razem z taki grupami jak Opera Software i Application Developers Alliance.

Po stronie Komisji Europejskiej znajdują się natomiast: czeska wyszukiwarka Seznam, francuska wyszukiwarka Qwant, grupa FairSearch, Europejska Organizacja Konsumencka, Federalne Stowarzyszenie Wydawców Prasy Niemieckiej oraz Stowarzyszenie Niemieckich Wydawców Czasopism.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Reuters, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu