DAJ CYNK

Google chce tchnąć nowe życie w tablety z Androidem

Michał Świech

Wydarzenia

Google chce tchnąć nowe życie w tablety z Androidem

Tablety z Androidem są w defensywie już od dawna. Teraz Google spróbuje to zmienić. 

O ile na rynku smartfonów producenci z Androidem radzą sobie doskonale, to w przypadku tabletów nie jest tak różowo. Tutaj największym producentem jest Apple, który ma w zależności od kwartału od 30 do 40% rynku. O wiele lepiej niż na rynku smartfonów radzi sobie też Huawei bez usług Google'a.

Teraz Google spróbuje chociaż trochę odwojować (głównie z rąk iPadów) ten rynek. Za dział zajmujący się tabletami odpowiadać będzie Rich Miner, który należy do twórców Androida. Jednocześnie Google opublikował wiele ogłoszeń o pracę dla specjalistów zajmujących się tabletami. Chodzi o inżynierów, programistów, projektantów i kadrę zarządzającą.

Co planuje Google?

Jednocześnie nic nie wskazuje na to, że Google zamierza wydawać własne tablety. Większość ogłoszeń również dotyczy raczej oprogramowania. Nie tak dawno Google zresztą sam ogłaszał, ze nie chce robić własnych tabletów.

Firma pracuje jednak nad Androidem 12L, czyli wersją właśnie na tablety. Wygląda na to, że Google chce wspomóc producentów wydających tablety z Androidem. Zobaczymy czy się uda.

Zobacz: Koniec eldorado? Mocny spadek sprzedaży tabletów
Zobacz: Psychofanka Tima Cooka myślała, że ma on romans z szefem Google'a

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Telepolis

Źródło tekstu: phonearena, wł