DAJ CYNK

Asystent Google przemówi po polsku 15 stycznia

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7453

Wbrew dotychczasowym informacjom, Google Assistant lub jak kto woli Asystent Google, w polskiej wersji językowej przemówi dopiero po nowym roku.

Wygląda na to, że Google nie wyrobił się z wprowadzeniem na nasz rynek polskojęzycznej wersji Asystenta przed końcem 2018 roku. Firma rozpoczęła wysyłkę zaproszeń na wydarzenie, które odbędzie się 15 stycznia 2019 roku.

Polska wersja asystenta Google pozwoli nam nie tylko na sprawne komunikowanie się ze smartfonem, ale również na korzystanie z różnego rodzaju inteligentnych urządzeń, np. głośników. To, co do tej pory mogliśmy oglądać głównie na filmach i w spotach reklamowych, będziemy mogli w końcu robić w języku polskim. Sprawdzanie pogody, wyszukiwanie informacji w Internecie, dodawanie nowych pozycji do listy zakupów, sterowanie aplikacjami... wszystkie te czynności będziemy mogli wykonać wydając polecenia głosowe, bez konieczności ręcznego wpisywania ich np. do smartfonu.

Zaczęły się beta testy Asystenta Google w Polsce

Do tej pory wszystkie te czynności mogliśmy wykonywać w języku angielskim, co dla wielu osób stanowiło pewną barierę. To była również przeszkoda dla producentów sprzętu, w tym głównie wspomnianych inteligentnych głośników, którzy nie mogli przez to rozpocząć ekspansji na polski rynek.

Huawei na IFA2018: lokalizator, głośnik i nowe warianty P20

Jak korzystać z asystenta głosowego Google'a pokaże nam Kevin, który ponownie został sam w domu. Tym razem jednak, w bardziej współczesnej wersji.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: wł

Przewiń w dół do następnego wpisu