DAJ CYNK

Huawei na IFA2018: lokalizator, głośnik i nowe warianty P20

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4095

Kirin 980 to nie jedyna nowość Huaweia zaprezentowana na IFA. Zobaczyliśmy też inteligentny głośnik, lokalizator oraz skórzane warianty serii P20.Kirin 980 to nie jedyna nowość Huaweia zaprezentowana na IFA. Zobaczyliśmy też inteligentny głośnik, lokalizator oraz skórzane warianty serii P20.

Zobacz: Huawei prezentuje układ Kirin 980

Huawei AI CubeInteligentne głośniki stają się ostatnio nową modą wśród producentów elektroniki. Głośnik Huaweia nie wyróżnia się na ich tle pod kątem wizualny. To bardzo dobrze wykonany walec z przyjemną w dotyku maskownicą w dolnej części. Całość pracuje pod kontrolą asystenta Alexa Amazonu, dzięki czemu współpracuje z ponad 20 tys. "smart urządzeń" ponad 3,5 tys. różnych firm. Huawei nie wyklucza instalacja innych asystentów, ale na chwilę obecną jedyną słuszną opcją pozostaje Alexa.Tym co wyróżnia głośnik jest wbudowany router 4G. Nie jest to najmocniejszy sprzęt na rynku, ale LTE kategorii 6 (pobieranie do 300 Mb/s), obsługa Wi-Fi (ac, dual-band) oraz wsparcie dla Huawei Hi Link to wystarczająca specyfikacja dla zdecydowanej większości z nas.Na temat właściwości muzycznych głośnika wiemy niestety niewiele. Głośnik Huawei gwarantuje wysoką jakość dźwięku dzięki wbudowanej technologii Huawei Histen. Funkcja ta pozwala na adaptacyjną kontrolę głośności, wzmocnienie niskich i wysokich dźwięków oraz precyzyjne rozpoznawanie głosu nawet z dużej odległości - tyle możemy wyczytać z informacji prasowej.

Z przedpremierowej prezentacji dowiedzieliśmy się też, że za brzmienie odpowiadają pasywne radiatory.Cena głośnika oraz data premiery nie są jeszcze znane.

Huawei LocatorLokalizator Huaweia to niewielkie, plastikowe urządzenie z obudową odporną na czynniki zewnętrzne. Odporność potwierdza zgodność z normą IP68. Ponadto urządzenie obsługuje lokalizację systemów - GPS, Galileo oraz BeiDou, jest wyposażone w aGPS i wsparcie lokalizacji za pomocą łączności Wi-Fi oraz może działać na całym świecie w sieciach NB-IoT, eMTC oraz GSM. Dzięki temu można go używać w zasadzie na całym świecie. Lokalizacja ma być przy tym całkiem dokładna, bo do 5 metrów.Wbudowany akumulator ma pozwalać na 15 dni pracy lub do 60 dni w trybie czuwania.

Komu to potrzebne? Huawei przedstawił nam rekomendowane przykłady - lokalizacja zwierząt, dzieci lub osób starszych, bagażu lub innych wartościowych przedmiotów. W przypadku lokalizacji dzieci lub osób starszych przydatny jest przycisk SOS na obudowie.Tutaj niestety również nie znamy jeszcze daty premiery praz ceny.

Nowe smartfony P20Od samego początku nie ukrywam, że nie jestem fanem wyglądu serii P20, ale nowe warianty obudów zaczęły zmieniać moje zdanie. Na rynek trafią nowe kolory gradientowe - Pearl White oraz Morpho Aurora.

A teraz bardziej... po męsku. Pearl White jest oczywiście biały, ale pod odpowiednim kątem wpada w bardzo delikatny, blady róż. Morpho Aurora jest z kolei wzorowany na bardzo rzadkim, brazylijskim motylu Morpho. I coś w tym jest, sprawdźcie w Google. Podobnie jak w przypadku motyla, kolor obudowy przechodzi z niebieskiego do czarnego, a pod kątem delikatnie mieni się fioletem i czerwienią. Oba kolory powinniśmy zobaczyć w Polsce.

Najlepsze zostało na koniec. W sprzedaży pojawią się też limitowane edycje ze skórzaną obudową. Włoska skóra jest miękka i bardzo przyjemna w dotyku. Do wyboru będzie opcja brązowa (Golden Brown) i czarna (Elegant Black). Nie ukrywam, że smartfony P20 w tych wariantach są naprawdę piękne i mam nadzieję, że będą też dostępne na polskim rynku. Obie wersje będą sprzedawane od 5 września w opcji 8/256 GB w cenie 999 euro.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: wł

Przewiń w dół do następnego wpisu