DAJ CYNK

Bilans tygodnia - 14. września

Dodane przez: sirmark

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2654

Przedstawiamy przegląd wiadomości z ostatniego tygodnia.

Przedstawiamy przegląd wiadomości z ostatniego tygodnia.

Po zeszłotygodniowym wysypie nowych taryf, w mijającym dogodniu także prezentowaliśmy nowe oferty iPlusa oraz oferty dla klientów biznesowych.

Solorz i Krauze rozmawiają o inwestycjach w telekomunikacji. Z nieoficjalnych informacji wynika, że chodzi o Sferię. Exatel za to podpisał umowę ramową z Telekomunikacją Kolejową (TK Telekom), która umożliwi podejmowanie wspólnych działań w zakresie realizacji kontraktów telekomunikacyjnych dla administracji publicznej. Exatel zrezygnował jednak z planów rozpoczęcia działalności jako wirtualny operator komórkowy.

UKE podejmie decyzję o ewentualnym podziale Telekomunikacji Polskiej pod koniec listopada. Urząd przy okazji nie zamierza się zgodzić na podwyżki cen hurtowego dostępu do abonamentu i szerokopasmowego dostępu do Internetu, zaproponowane przez Telekomunikację Polską. UKE rozważa także wprowadzenie zerowej stawki MTR od 1. stycznia 2010 roku. Będąc w temacie UKE warto zapoznać się z analizą preferencji konsumentów korzystających z usług dostępnych na rynku telefonii ruchomej w Polsce.

W brytyjskim Orange uruchomiony został nowy wirtualny operator (MVNO) - Globalcell, który będzie świadczył usługi dla klientów ze wschodniej Europy mieszkających w Wielkiej Brytanii. AmRest uruchomił sieć bezprzewodową w 290 lokalach należących do takich sieci jak KFC, Pizza Hut czy Burger King. Natomiast Netia uruchomiła 10 kolejnych stacji bazowych bezprzewodowego dostępu do Internetu w technologii WiMAX.

PTC dla abonentów Ery oraz użytkowników Tak Tak i oferty Tak Tak Fon uruchomiła multimedialną pocztę głosową - Poczta Komfort. Play 13. i 14. września zaproponował swoim klientom weekend darmowych rozmów wideo.

Cliff Kushler, jeden z twórców popularmego słownika T9, opracował nowe rozwiązanie przygotowane z myślą o użytkownikach telefonów z dotykowym ekranem. Pismo wprowadzane jest przez klawiaturę QWERTY bez odrywania rysika/palca od ekranu.

Jak wynika z raportu Gartnera, światowa sprzedaż telefonów typu smartphone wyniosła w drugim kwartale 2008 roku 32,3 mln sztuk. To wzrost o 15,7% w stosunku do analogicznego okresu zeszłego roku.

W temacie sprzętowym pojawiło się parę nowości. Sony Ericsson pokazał dwa modele G705 i G705u. Asus zapowiedział nowy model telefonu z Windows Mobile 6.1 Prof. - Asus P552w, który wyposażony zostanie w dotykowy interfejs Asus Glide. RIM zapowiedział swój pierwszy telefon z klapką - smartfon BlackBerry Pearl Flip 8220.

Do sieci trafił film prezentujący telefon BlackBerry Storm, pierwsze urządzenie kanadyjskiego producenta, w którym sprzętową klawiaturę QWERTY zastąpi dotykowy ekran. Sony Ericsson ogłosił datę 30. września, jako datę oficjalnego wprowadzenia na rynek długo oczekiwanego telefonu Xperia X1. Ukazały się także pierwsze informacje o nowym telefonie HTC oferującym panoramiczny dotykowy ekran o rozdzielczości WVGA (480 x 800 pikseli).

Nokia poinformowała o poszerzeniu asortymentu produktów obsługujących protokół Microsoft Exchange ActiveSync na całą ofertę urządzeń z oprogramowaniem Nokia S60 3rd Edition. W styczniu przyszłego roku na rynku ukazać ma się także aplikacja pozwalająca na odtwarzanie multimediów dostępnych w sklepie internetowym iTunes w wersji dla telefonów Nokii z systemem Symbian S60. Także dla wybranych modeli Nokii, pojawi sie specjalna karta microSD, która zapewnić ma wyższy standard szyfrowania rozmów.

Zeprezentowalismy także dwa testy: Nokii E71 oraz Samsunga SGH-U900 Soul.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: wł

Przewiń w dół do następnego wpisu